برنامه صدای اگزوز ماشین ها

بخش پنجم ـ استفاده از چراغها ماده 146 ـ راننده وسيله نقليهاي كه شب در حركت است و همچنين در هر محل يا زمان ديگ

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

بخش پنجم ـ استفاده از چراغها ماده 146 ـ راننده وسيله نقليهاي كه شب در حركت است و همچنين در هر محل يا زمان ديگري كه به علت نبودن نور كافي ناشي از ابري بودن هوا، وجود مه، باران، برف، عبور از تونل و مانند آنها ديد كافي وجود ندارد، بايد چراغهاي وسايل نقليه را به ترتيب مقرر در مواد بعدي روشن نمايد.

سيستم اگزوز قبلا فقط به عنوان وسيله ای برای انتقال گازهای دود و موتور از عقب خودرو به منظور جلوگيری از ورود گاز به داخل منطقه کابين و همچنين کاهش سر و صدای موتور با استفاده از صدا خفه کن ها يا مخزن هايي با پره و لوله هاي مشبك بخش هايي از سيستم اگزوز بود با اين حال، امروزه همه وسايل نقليه مدرن نيز شامل يک مبدل کاتاليزوری به همراه سيستم اگزوز هستند.

در اثر خالی شدن این سلول ها زمانی که خودرو را روشن کرده و شروع به گاز دادن میکنید، صدای بمی از آن شنیده میشود. فیلتر بنزین از جمله فیلترهایی است که در پیشرانه موتور سیکلت به کار میرود و وظیفه پاک سازی آلایندهها را به عهده میگیرد.

از این رو تعویض به موقع فیلتر بنزین میتواند نقش به سزایی در بالا بردن عمر پیشرانه موتور سیکلت و قطعات مختلف آن داشته باشد.

از طرفی زمانی که کشش موتور هنگام سواری در سربالاییها کاهش داشت و یا این که هنگام صبح با تک استارت روشن نشد میتواند نشان از کثیفی فیلتر بنزین موتور سیکلتتان باشد.

سر و صدای خارج شدن مواد سوخته شده در موتور که با سرعت بسیاری از موتور خارج می شوند بسایر زننده و دلخراش است منبع توسط یک سری معابر و اتاقک هایی که با عایق فایبرگلاس روینگ ساخته شده است که این اتاقک ها به صورت هماهنگ ساخته شده اند و با تداخل صوتی باعث کاهش و کنترل صدای خروجی می شوند.

اگر با این کار صدا تغییری نکرد ، علت آن ساییدگی سطح تاپیپ یا ناصافی بادامک است . مواد معدنی پشم حفره ای که در اتصال دو قطعه لوله تشکیل شده است. برای همین هم پرسشهای فراوانی در این خصوص مطرح میشود که این محدودیتها تا چه زمانی ادامه دارد؟

شمع موتور یکی از قطعات مهم موتور سیکلت است و نقش به سزایی در مصرف سوخت و همچنین نحوه کارکرد موتور دارد. در نتیجه میتوان گفت شمع با مصرف سوخت و آلودگی هوا رابطه مستقیمی دارد. اگر واشر سرسیلندر خودروی شما مشکل دارد و نسبت به رفع آن اقدام نکنید، موضوع میتواند پیچیدهتر شده و خرج بیشتری روی دستتان بگذارد.

نکته: به محض مشاهده ی بروز چنین وضعیتی در موتور خودرو در صورت امکان از ادامه ی مسیر خودداری کرده و ماشین را توسط بکسل به تعمیرگاه منتقل می کنیم.در غیر این صورت فقط برای مسیر کوتاه می توان در مخزن روغن موتور را برداشت و مسیری کوتاهی را پیمود چون در مسافت های زیاد امکان آسیب رسیدن به موتور و متعلقات آن وجود دارد.

چرا که معمولاً در دفترچه راهنما زمان تعویض فیلتر بنزین را یادآوری میکنند. اما فیلتر بنزین که در سر راه مسیر ورودی بنزین به موتور قرار میگیرد، باعث میشود بنزین پاک سازی شده و ذرات معلق وارد موتور نشود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن