بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

بنابراین اگر نتوانند کار خود را بهدرستی انجام دهند، باعث خرابی پمپ سوخت و انژکتورهای سوخت میشوند که ریپ زدن م

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

بنابراین اگر نتوانند کار خود را بهدرستی انجام دهند، باعث خرابی پمپ سوخت و انژکتورهای سوخت میشوند که ریپ زدن ماشین را بعد از استارت در پی خواهد داشت.

فرمان حدود 38 درجه آزادي عمل و گردش به طرفين دارد که باعث مي شود تردد در خيابان ها راحت و به سهولت انجام شود. تبصره ( الحاقي 30/6/1384)- كانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران براساس مفاد كنوانسيونهاي بين المللي 1949 و 1968 حمل و نقل جاده اي و حسب عرف بينالمللي و مقررات حاكم بر تمامي كشورهاي عضو سازمان بينالمللي جهانگردي (AIT) و فدراسيون بينالمللي اتومبيلراني (FIA) وظيفه ترجمه و تبديل گواهينامههاي رانندگي معتبر صادر شده توسط نيروي انتظامي و ساير اسناد و مدارك مربوط را برعهده دارد.

توصیه ما به شما، دانستن مواردی در عیب یابی خودرو با بو کردن است؛ تا در صورت بروز هر نوع مشکل احتمالی، متوجه آن شده و ماشین خود را در برابر خطرات احتمالی ایمن کنید.

برخی افراد معتقدند، همین که در فاصلههای زمانی مرتب به تعمیرگاه رفته و ماشین از لحاظ فنی بررسی شود یا برچسب معاینه فنی را سر وقت تهیه کنند؛ نگهداری کاملی از وسیله نقلیه خود داشتهاند و نیازی به دانش خاصی در خصوص سیستم موتور برای آنها وجود ندارد.

در این متن سعی شده تا شما را با انواع بوهایی که در ماشین به مشام میرسد و همچنین دلیل بروز و جلوگیری از به وجود آمدن آنها آشنا کنیم تا در نگهداری وسیله نقلیه خود بهترین عملکرد را داشته باشید.

برای عیب یابی خودرو با بو کردن به شش موردی که در این بخش آمده، توجه کنید؛ زیرا این موارد، رایجترین بوهایی هستند در اثر بروز یک مشکل در سیستم پیشرانه و ماشین به وجود میآید.

در این نوشته سعی کردیم شما را با عمده دلایل ریپ زدن خودرو آشنا کنیم که با شناخت آنها، بتوانید سریعا مشکل را برطرف کنید.

عیب یابی خودرو با بو کردن، امری بسیار حساس است که گاهی عدم توجه به آن، منجر به بروز مشکلات بسیار بزرگی میشود که خساراتی را چه از لحاظ مالی و چه فنی بر راننده محتمل میکند. اگر زمانی که در خودرو یا در حال رانندگی هستید و متوجه پخش شدن بوی تند بنزین شدید؛ در اولین فرصت ماشین خود را به تعمیرگاه ببرید.

زمانی که مایع خنک کننده ماشین از محفظه مخصوص خود نشتی داشته باشد؛ بویی مانند شربت شیرین در کابینه پخش میشود. گازهای خارج شده از اگزوز اتومبیل همراه با مقداری هوا از روی کاتالیزور که شامل فلز اکسیدهاست عبور داده می شود.

منبع اگزوز: کارکرد این بخش از اگزوز اینست که از سرعت گازهای خروجی کم کند و در نهایت صدای خروج گازها را کم و تا مقدار زیادی بی سر و صدا کند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن