بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

این رنگ در باک، فلاپهای کناری، فلاپ روی تایر جلو و رینگهای هر دو تایر مشاهده میشود. به جهت طراحی مناسب، وضعیت

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

این رنگ در باک، فلاپهای کناری، فلاپ روی تایر جلو و رینگهای هر دو تایر مشاهده میشود. به جهت طراحی مناسب، وضعیت قرارگیری راکب بر روی این موتور راحت است. سیستم اطلاعاتی یا کیلومتر نیمه دیجیتال، چراغ های عقب از نوع LED و طراحی عضلانی مخزن سوخت از جمله ویژگی هایی است که در ظاهر موتور بنلی ۲۵۰ به چشم می خورد.

به طور کلی موتور بنلی ۳۰۰ به صورت ارگونومیکی طراحی شده و دسته ی پهن این موتور جدید به همراه صندلی نرم و راحت آن سبب شده تا کیفیت رانندگی این موتور مثال زدنی باشد.

بسته شدن این سوپاپ باعث می شود که پیستون در مرحله ی تخلیه، گازهای اگزوز را به سمت ترمز اگزوز بفرستد در حالی که مسیر آن ها بسته است و این مانع باعث دفع شدن انرژی می شود.

تمام ناخالصي هائي كه در هواي استنشاق شده وجود دارد به سلامت انسان آسيب نمي رساند و اين بستگي به چند عامل دارد از جمله نوع ناخالصي و درصد آن در هوا. هنگام خروج گاز و دود تولیدشده، در قسمت اگزوز اتومبیل به دلیل بالا بودن حجم دود صدا و لرزشی قابلتوجه در اگزوز ماشین مشاهده خواهد شد که برای کنترل انرژی جنبشی و صدای تولیدشده از واشر بغل اگزوز استفاده میشود.

البته در صورت خراب شدن بلبرینگ واترپمپ، صدایی شبیه به صدای حرکت چرخدنده نیز از موتور شنیده میشود. این حالت با صدای خاصی همراه است که توسط افراد خبره به راحتی قابل تشخیص بوده و با تعویض واشر سرسیلندر رفع میشود.

هنگامي كه سوخت در موتور محترق می شود و توليد دود مي كند رويداد هاي مختلفي مي تواند پيش آيد كه متاسفانه بسياري از آنها قابل پيش بيني نيستند. ابتدا یک قطعه ماشینکاری می شود و یک فلنج در وسط جوش داده می شود.

سیستم تعلیق این موتور متشکل از یک فورک تلسکوپی در قسمت جلو و یک ضربه گیر هیدرولیکی در قسمت عقب است. برگرديم به سمند مالتي پلکس.متاسفانه چون تيراژ سمند مالتي پلکس در سال ٩۴ به شدت کاهش يافته بود و در واقع اصلا نمونه نو در بازار وجود نداشت ناچارا مدل ٩٣ کارکرده با کارکرد ۶ هزار کيلومتر خريداري کردم.

این رنگ در رینگها نمای متفاوتی برای این موتور فراهم کرده تا بنلی مدل TNT 249S نمای ظاهری زیبایی به خود بگیرد. بنلی جفت سیلندر اصلا به این قیمتا نمیارزه.

در دور موتورهای بالا این موتور عملکردی شبیه به موتورهای سوپر اسپرت دارد اما همانطور که گفته شد اگر به دنبال موتورسواری نرم و راحت می باشد بهتر است مراقب دور موتور باشید.

فریم اصلی این موتور از جنس فولاد و از نوع Trellis می باشد و سایر قطعات استفاده شده در موتور بر این فریم سوار شده اند. سيكل ترتيبي اين كار از زمان اعلام نياز تا وارد شدن جنس به انبار بين چهار تا شش ماه به طول مي انجامد.