بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

۳- سامانه تعلیق و فنربندی: در خودروهای جدید دستگاه فنربندی در هر دقیقه بیش از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بار نوسان میکند تا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

۳- سامانه تعلیق و فنربندی: در خودروهای جدید دستگاه فنربندی در هر دقیقه بیش از ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ بار نوسان میکند تا اتاق و شاسی، سرنشینان را در معرض ضربههای ناشی از ناهمواریهای جاده قرار ندهد.

درنتیجه سرعت افزایش پیدا میکند. برخی از شرکتها اقدام به قرار دادن گیربکسهای 5 یا 6 دنده بر روی موتورسیکلتهای درونشهری میکنند؛ تا اگر شخص بخواهد با سرعت بالاتری رانندگی کند با افزایش حجم سیلندر مثلاً از 200cc به 250cc بتواند در دنده 5 یا 6 به میزان حدوداً 5% الی 10% سرعت را افزایش دهد.

ماده 88 ـ واحدهاي راهنمايي و رانندگي و پليس راه موظفند پس از اطلاع از وقوع تصادف، در اسرع وقت اقدام به اعزام كارشناس تصادف به همراه تجهيزات و امكانات نظير كمكهاي اوليه، دوربين عكاسي و فيلمبرداري، آمبولانس، جك بادي و يا جرثقيل و مانند آنها، بر حسب نياز نمايند.

فصل دوم ـ شمارهگذاري ماده 2 ـ هر وسيله نقليه موتوري و غيرموتوري و يدك متصل كه در راهها حركت ميكند و همچنين وسايل نقليه موتوري ويژه كشاورزي، صنعتي و عمراني بايد داراي شماره باشند. طبق گزارش موجود این اولین باری است که این مشکل در لیست قرار میگیرد و با ۱.۷۵ درصد از تعمیرات در سال ۲۰۱۴ در رتبه ی دهم قرار میگیرد.

درحالیکه کمپانیهای بزرگ دنیا به دنبال ارتقا و هوشمند سازی هرچه بیشتر سیستمهای سوخترسانی انژکتوری بهمنظور کیفیت هرچه بیشتر و کاهش آلایندگی هوا هستند، خیلی عجیب به نظر میرسد که هنوز هم مگلی با سیسیم کاربراتور تولید میشود. پس از تحویل نقشه مهندس لزومی هم اقدام به اندازه گیری نقطه نمود و اندازه های بدست آمده را با اندازه های من مقایسه نمود که اختلافی بین آنها وجود داشت سپس آقای مهندس دوباره قطعه ای به من داد تا آن را اندازه گیری نمایم .

این کار هم به حد نسبی باعث کاهش سرعت موتورسیکلت میشود. بلکه تعداد دنده بیشتر با کنترل تقسیم سرعت و قدرت در مصرف بهینه سوخت مؤثر بوده و باعث میشود تا در سرعتهای بالا مثلاً 80KM میزان لرزش کاهش پیدا نموده و انجین بهصورت نرمتری کار کند.

که طراحی و محل قرار گیری این فن ها ارتباط مستقیم با محل قرار گیری هوای گرم و سرد در محیط دارد.

آلودگی های زیس محیطی از جمله مهم ترین معضلات کره زمین است که حکومت ها با آنها همواره درگیر باشند، به همین دلیل تصمیم به وضع قانون هایی کردند که آلودگی خودرو ها را به کمترین میزان برسانند.

• خراشیدگی ها یا سوراخ های کوچک می توانند با اپوکسی ها (epoxy)، وصله ها یا پچ های کوچک تعمیر شوند. در واقع چرخهای خودرو عامل ارتباط خودرو با زمین و به وجود آورنده حرکت خودرو است.

اگر شیر برقی کنیستر خراب باشد بخارات بنزین جذب نمی شود و بوی بنزین به داخل خودرو نفوذ پیدا می کند. خودرو برقی به خودروی میگویند که از باتری جهت نیروی محرکه بهجای موتور درونسوز استفاده میکند. این کار میبایستی به شیوه صحیح و فنی توسط افراد خبره همچون تراشکاران صورت بگیرد.