بررسی بخش های سیستم اگزوز ماشین

این قطعه خود یکی از مهمترین قطعات در عمل تیونینگ فنی خودرو می باشد که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و آشن

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

این قطعه خود یکی از مهمترین قطعات در عمل تیونینگ فنی خودرو می باشد که بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی و آشنایی با موتور و بخش فنی خودرو از آن غافل هستند و در واقع بیشتر به تیونینگ ظاهری بها می دهند اما یک خودروی اسپرت زیبا قطعا باید از لحاظ، شتاب، سرعت و قدرت موتور نیز حرفی برای گفتن داشته باشد که با تعویض این قطعه نیز می توانید به شتاب و سرعت و قدرت بیشتری دست پیدا کنید.

از مزایای استفاده از سیستم مولتی پلکس می توان به افزایش بیش از حد استفاده از قطعات الکترونیکی در خودرو - ساده سازی استفاده از سیم کشی و ساده سازی دسته سیم ها - بالا رفتن تعداد ارتباط میان ECU با سایر اجزا اتومبیل- بالا بردن کیفیت ایمنی و آسایش در خودروها- تغییر روش های عیب یابی خودرو و ساده سازی کار با دستگاههای عیب یابی اشاره کرد.

سیستم پخش هر خودرویی متصل به چندین قطعات جانبی می باشد که در تیون کردن این بخش ممکن است بخشی از این قطعات تقویت و بخشی کلا اضافه و یا تعویض گردند. از جمله قطعات تعویضی که یکی از مهمترین عضو قابل تعویض برای رسیدن به وزن ایده آل می باشد، تعویض رینگ های فلزی با رینگ آلومینیومی می باشد.

اکس6 یکی از زیباترین محصولات روز در طراحی نمای عقب است. از این لحاظ اگر دقت کرده باشید در خودروهای مسابقه ای، راننده تا جای امکان با جداکردن صندلی شاگرد و صندلی عقب، سعی بر سبک کردن وزن خودرو را دارد.

در بعضی موارد، رانندگان و صاحبین خودروها علاقه مند به پهن نشان دادن لاستیک های خود هستند که این نوع لاستیک ها ممکن است برای بعضی از خودروها مناسب نباشد. می توان با تغییر و تعویض یک سری از قطعات، سیستم ترمزگیری را به صورت بسیار حرفه ای تقویت نمود.

البته تا حدی از طیف رنگی، دودی کردن شیشه ها مجاز و حتی مفید است که از ورود اشعه های مضر خورشید به داخل کابین می تواند جلوگیری کند.

بسیاری از افراد، زیبایی ظاهری خودروی خود را در کاهش ارتفاع خودروی خود می بینند اما این کار می تواند به جلوبندی و فرمان پذیری راحت خودرو آسیب وارد کند. در تیونینگ ارتفاع خودرو بعضی از علاقه مندان فقط نسبت به بریدن فنرها و یک سری اقدامات ساده برای کاهش ارتفاع خودروی خود اکتفا می کنند و هستند افرادی که با صرف هزینه بیشتر و نصب قطعات و جک های مخصوص، این قابلیت افزایش و کاهش ارتفاع خودرو را به صورت دستی بر روی خودروی خود نصب می کنند.

طراحی تشدید کننده به گونهای است که بتواند هنگام افزایش صدای موتور و در محدوده وسیع فرکانسی بهترین عملکرد از خود به نمایش بگذارد؛ اما زمانی که بسامد با چیزی که تشدید کننده برای آن طراحی شده، برابری نکند، کمی تداخل مخرب به وجود میآید.

رنگ رینگ خودرو در صورتی که درست انتخاب شود می تواند زیبایی بسیار زیادی به جلوه ظاهری خودروی شما ببخشد. قطعا وزن خودرو رابطه مستقیمی با شتاب اولیه و توان و قدرت موتور خودروی شما دارد.

این سیستم که سوپرشارژ نیز گفته می شود می تواند عملکرد و قدرت و گشتاور موتور شما را به 50 درصد افزایش دهد که این مقدار بسیار چشمگیر است.

آخرین مطالب