اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

یکی از ضعفهای اصلی موتور تیبا ۲ و ساینا عدم ۱۶ سوپاپه بودن این گشتاور بوده که با توجه به خودروهای مدرن امروزی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

یکی از ضعفهای اصلی موتور تیبا ۲ و ساینا عدم ۱۶ سوپاپه بودن این گشتاور بوده که با توجه به خودروهای مدرن امروزی، نشاندهنده عملکرد ضعیف سازنده خودرو است. همچنین دارای یک گیربکس ۵ دنده است که قدرت را به چرخهای جلو هدایت میکند.

دوشاخه ماهک تعويض دنده کامل پژو 405, 1202132, 0, دوشاخه ماهك تعويض دنده پژو 405, 1202022, 0… در حالت عادی خودرو ساینا تنها در وجود صفحه نمایش MFD، آینه جانبی برقی، تهویه مطبوع نیمه اتوماتیک، سنسور پارک دنده عقب و نمایش دمای محیط بیرون با تیبا ۲ تفاوت دارد؛ البته در نسخه آپشنال یا سفارشی تیبا هاچبک میتوان تمامی این ویژگیها را به غیر از صفحهنمایش MFD مشاهده کرد.

منیفولد دود یا چندراهه، اولین بخش سیستم اگزوز است که به طور مستقیم به بلوک پیشرانه پیچ شده و دود خروجی از هر سیلندر را به طور جداگانه تحویل میگیرد.

فرسودگی این قطعه باعث پاره شدن و یا شکستگی این قطعه بر اثر کوچکترین شربه می باشد که در نهایت منجر به عدم عملکرد صحیح خودرو می شود. سیستم خنک سازی انجین سوزنتس همان سیستم خنک سازی هوا خنک به واسطه یک رادیاتور روغن 10 اینچی است که برای خنک سازی بهتر انجین در مصافت های بسیار طولانی و یا ترافیک نصب گردیده است.

شما میتوانید برای اطلاع یافتن از قیمت و ویژگیهای تیبا ۲ سفارشی به صفحه شرایط فروش اقساطی تیبا ۲ سایپا رفته و اطلاعات مفیدی را در این رابطه کسب کنید.

جدول زیر به شما اطلاعات بیشتری از موتور این دو خودرو نشان خواهد داد. البته در مقایسه ساینا و تیبا ۲ عملکرد خودرو ساینا بهتر بوده و در مدت ۱۲٫۸ ثانیه سرعت خود را از صفر به صد میرساند.

البته ستونها و بدنه از لحظ ایمنی و قدرت ارتقاء یافتند ولی نمیتوان از این دو خودرو ارزانقیمت انتظار زیادی داشت.

البته که با انجام آزمایشهای ایمنی نیز قطعا نمره قابل قبولی را کسب نخواهند کرد. • میزان لقی بسته به دستور کارخانه در حالت سردی و گرمی متفاوت است که باید در نظر گرفت. این مدل برای سیستمهای توربوشارژر امروزی هم به شدت مناسب است.

مقایسه امکانات رفاهی ساینا با تیبا ۲؛ کدام مدل ویژگیهای بیشتری دارد؟ پیشرانه M15 معادل ۸۷ اسب بخار قدرت داشته و ۱۲۸ نیوتن متر نیز گشتاور دارد. مقایسه فنی ساینا با تیبا ۲؛ کدام خودرو قدرت بیشتری دارد؟ تقریبا میتوان گفت که امکانات این دو خودرو در مقایسه با یکدیگر تفاوت زیادی ندارد و تنها در برخی موارد ویژگیهای بیشتری در ساینا مشاهده میشود.

مکانیک خودرو یکی از مشاغل فنی است که از درآمد خوبی برخوردار است. به کمک یک آچار و با استفاده از بست، اتصالات لوله ها را به حدی محکم کنید که لوله ها قادر به جابه جایی به سمت جلو و عقب نباشند.