اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

شورولت کامارو 2020 از لحاظ عملکرد، حتی در تیپ پایه 1LS نیز در رده خودروهای اسپرت قرار گرفته و به همین دلیل، ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

شورولت کامارو 2020 از لحاظ عملکرد، حتی در تیپ پایه 1LS نیز در رده خودروهای اسپرت قرار گرفته و به همین دلیل، از سطح استانداردی از تجهیزات ایمنی برای حفظ امنیت سرنشینان برخوردار است.

تیپ های مجهزتر نیز با استفاده از امکانات فعال ایمنی مانند سیستم نمایش نقاط کور، سیستم هشدار وجود ترافیک در بخش عقبی، سیستم هشدار خروج مسیر حرکت خودرو از بین خطوط جاده، از امنیت بالاتری نسبت به مدل های پایه برخوردار خواهند شد.

قیمت شورولت کامارو 2020 یکی از نقاط قوت آن بوده و خریداران بدون در نظر گرفتن شرایط بسیار متفاوت فروش خودرو در کشورهای پیشرفته و اقتصاد آزاد با هر بودجه مابین 26000 دلار (430 میلیون تومان) تا 75000 دلار (1 میلیارد و 250 میلیون تومان)، توانایی لذت بردن از ظاهر و قابلیت های دینامیکی این خودرو را خواهند داشت.

نخستین محصول آن، انجین تک-سیلندر 4-زمانه هوا-خنک 148 سیسی با سوپاپهای بالاسری بود که حداکثر توان آن در دور موتور 4000 دور در دقیقه به 3.9 اسب بخار میرسید. اما مطابق سوپراسپرت های آمریکایی، کیفیت ساخت کابین پایین تر از کیفیت پیشرانه و طراحی بدنه بوده و نمی توان انتظار محیطی لوکس و مجلل را از کابین داشت که البته این مساله به هیچ وجه اهمیتی برای رانندگان این اسب وحشی ندارد.

این موتورسیکلت با آنکه در رسته موتورهای نیکد و یا خیابانی قرار دارد، اما به لحاظ جثه عظیم و همچنین حجم 1000 سی سی آن در عرف ما ایرانی ها موتورسنگین قلمداد می شود و حتی می توان آن را جزو موتورسیکلت های کروزر هم محسوب کرد.

با این کلید میتوانید قفل موتورسیکلت را از فاصله 1.5 متری باز کنید (کلید میتواند در کولهپشتی یا جیبتان باشد و لزومی ندارد که آن را در آورید). این خودرو در بررسی ها سازمان امنیت راه های ایالات متحده، در مجموع موفق به کسب 5 ستاره از 5 ستاره ممکن شده و موسسه غیر دولتی IIHS نیز در تمامی بخش ها غیر از مقاومت سقف در نسخه کوپه که عنوان قابل قبول را به خود اختصاص داده، ایمنی شورولت کامارو 2020 کوپه را خوب یا Good برآورده نموده است.

شورولت کامارو 2020 مانند نمونه های چند دهه گذشته خود، یک اتومبیل اسپرت بوده و حتی در مدل های مجهز به موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری نیز عملکردی بسیار خوب و جذاب دارد. شورولت کامارو 2020 مشابه با دیگر سوپراسپرت های آمریکایی علیرغم قیمت پایین، از لحاظ دینامیکی توانایی رقابت با بسیاری از خودروهای گرانقیمت تر از خود را دارد.

سیستم تعلیق نیز اسپرت بوده و با انتقال حجم مناسبی از تکان های مسیر پیش رو، رانندگی و سواری اسپرت و مناسبی را رقم خواهد زد. زمانی که شمع ها عمرشان تمام شده باشد، به وقت احتراق خوب عمل نکرده و حجم زیادی گاز که عموما از احتراق ناقص در سیلندر ایجاد شده به سمت اگروز راهی می شود.

شورولت کامارو 2020 بسته به تیپ و پکیج انتخابی در رنگ هایی مختلف و هیجان انگیز از جمله گونه های 2 رنگ مخصوص مسابقه RS و Redline Edition یا سبز متالیک مشابه با موستانگ مدل بولیت (Bullit) به مشتریان عرضه شده که برخی از آنها با پرداخت مبلغی اضافی، جذابیت آن را دو چندان می کند.

زونتس 250 یک موتور سیکلت در سبک استریت یا نیکد است که میتوان از آن به عنوان محصولی نیمه اسپرت و موجود در بازار کشور یاد کرد. کاتالیست یا همان مبدل در قسمت پایانی اگزوز خودرو نصب می شود و طی فرآیندهای شیمیایی که با فلزات و گازهای سمی می دهد از آلودگی محیط زیست می کاهد.

آخرین مطالب