اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

کرونا را باید یکی از شاخصترین محصولات تاریخ تویوتا نامید،سدان سایز متوسط کاربردی و قابل اعتمادی که در بسیاری

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

کرونا را باید یکی از شاخصترین محصولات تاریخ تویوتا نامید،سدان سایز متوسط کاربردی و قابل اعتمادی که در بسیاری بازارها، اولین محصول صادراتی تویوتا بود و در کنار مدل معروف کرولا، نقش پر رنگی را در معرفی برند تویوتا بهعنوان خودروسازی با محصولات مناسب و بیدردسر برای زندگی روزمره بازی میکرد.

سر دنده سپید رنگ و گوی مانند در واقع یکی از محصولات محبوب TRD برای تویوتا دوستان است که در اصل برای مدل سوپرا مهیا شده و فرمان جیر و خوش دست مسابقهای نیز از برند معروف MOMO و با ترکیب رنگی مشکی و قرمز انتخاب شده است تا با رنگ بندی کلی کابین هماهنگ باشد.

تویوتا نیز همانند بسیاری دیگر خودروسازان چندسالیست که گروهی را با هدف تجهیز خودروهای تولید انبوه به قطعات تیونینگ و شرکت در مسابقات اختصاص داده است که به نام TOYOTA Racing Development یا به شکل اختصاری (TRD) شناخته میشود،این واحد خود به دو بخش آمریکایی و ژاپنی تقسیم بندی میشود که هر کدام وظیفه هدایت تیمهای مختلف برند تویوتا را در مسابقات منطقهای بر عهده دارند که از مهمترین آن ها میتوان به حضور تویوتا کمری در سری معروف نسکار ایالات متحده یا درخشش مدلهای لکسوس و تویوتا در سری مسابقات تورینگ قهرمانی ژاپن نظیر SUPER GT و GT500 اشاره کرد.

با توجه به اینکه ژنراتورها با سرعت حداکثر 1800 دور کار کرده و با آب خنک می شوند، سطح استاندارد بالاتری نسبت به ژنراتورهایی دارند که با 3600 دور کار می کنند و با هوا خنک می شوند. جالب آنکه در مجموعه پشت آمپر فابریک این تویوتا خبری از نشانگر دورسنج موتور نیست و در عوض چند نشانگر حرفهای برند AEM وظیفه سنجیدن میزان بوست تولیدی توربوچاجر، نسبت سوخت به هوا و البته سنجش دور موتور را برعهده دارند.

معمولا اغلب سر اگزوز اسپرت را از جنس فلز و آهن طراحی و تولید می کنند. ۴-در حالت روشن (چه ساکن و چه در حال حرکت)، با هر بار فشار دادن گاز و رها کردن آن، صدای تقه شنیده می شود.

این فشار نهایتاً منجر به داغ کردن موتور، خفگی و یا سوختن آن میشود. و موتور TU5 یا یورو4 های اسمی جدید رو نمیشه به راحتی حذف کرد! فضای داخل کابین با چرم مارون پوشیده شده، رو دریهای مزین به نشان TRD با سختی فراوان تهیه شده اند، صندلیهای مسابقهای جلو با قیمت گزافی به ایران رسیده اند و صندلیهای عقب نیز در تناسب با سایر اجزای کابین با چرم همرنگ تودوزی شده اند.

در واقع میتوان ۳S-GTE را محبوبترین پیشرانه چهار سیلندر تویوتا برای تیونینگ دانست، علاوه بر مشخصات فنی مناسب ، تیراژ فوق العاده زیاد پیشرانههای سری ۳S نیز زمینه ساز قیمت مناسب و فراوانی قطعات یدکی این پیشرانه ها را به وجود آورده است.

یکی از قطعات خودرو که مسئول انجام وظایف مهم و کلیدی در عملکرد خودرو می باشد اگزوز ماشین گفته می شود. رقمی که در آخرین نمونههای به یمن بازنگری در قطعات مختلف نظیر میل سوپاپ، پیستونهای تراکم بالا و البته استفاده از سامانه مدیریتی پیشرفتهتر …

صندلیهای تو گود مسابقهای در اصلاح انگلیسی (Bucket seat) یا سطلی خوانده میشوند،چرا که حالت نشتسن بر روی آن ها، آنچنان است که گویی درون سطلی گیر افتاده باشید. 7- یک کارت مخصوص ایجاد صدا را از شکاف گیره عبور دهید سپس پین نگهدارنده را مطابق شکل درون سوراخ روی گیرهقرار دادهفشار دهید تا کارت در جای خود ثابت شود.

اما در کلانشهرها مهمترین عامل ایجاد آلودگی صوتی، سیستم حمل ونقل شهری به شمار می رود که استفاده از وسایل نقلیه مانند سواری، اتوبوس، کامیون و موتورسیکلت را دربرمی گیرد که با افزایش تعداد خودروها بر این معضل نیز افزوده می شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن