اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

هنگامی که حلق آویز شکسته اگزوز را پیدا کرده اید، یکی از قدیمی ها را از هر دو کوه بالا و صدا خفه کن خارج کنید.

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

هنگامی که حلق آویز شکسته اگزوز را پیدا کرده اید، یکی از قدیمی ها را از هر دو کوه بالا و صدا خفه کن خارج کنید. اگر هنگام استارت خودرو مشاهده كرديد كه دود سياه رنگي از اگزوز خارج مي شود اجازه دهيد كمي موتور گرم شود اگر مشكل جدي نباشد پس از مدت بسيار كوتاهي دود سياه برطرف مي شود و احتمالاً مشكل قابل توجهي وجود ندارد اما اگر اين روند ادامه پيدا كرد به احتمال بسيار بالا يا در سيستم جرقه زني خودرو مشكلي وجود دارد يا موتور بد كار مي كند.

آلایندگی: در مرحله دوم میزان تولید گازهای خروجی اگزوز بررسی میشود. فن آکسیال پارکینگی: فن آکسیال پارکینگی تولید شده در گروه صنعتی خذال با هدف تهویه پارکینگ اتوموبیل و خروج گازهای سمی از آن مورد استفاده قرار می گیرند.

این کار با کمک دستگاه ویژه انجام شده و درصد تمام گازهای سمی و خطرناک مثل دیاکسید کربن و منواکسید کربن اندازهگیری میشود.

از این رو گروه صنعتی پیا تصمیم دارد که برای دسترسی بهتر مردم، کارخانجات و فروشگاه ها به اگزوز داخلی و خارجی با کیفیت اصلی اقداماتی انجام دهد. منهارت این کار را با بهکارگیری سیستم کنترل کمکی MHtronic انجام داده است؛ اما باید توجه داشت که با ریمپ ECU هم میتوان به نتیجهی مشابهی دست یافت.

1- اگر دود آبی همیشه از اگزوز خارج شود روغن سوزی مربوط به رینگهاست. لوله اگزوز به صدا خفه کن را دنبال کنید. این موتور توسط شمار بسیار زیادی از پکیجهای باتری متشکل از ۷٬۰۰۰ سلول لیتیم ـ یون که در کف خودرو جاسازی شدهاند، به چرخش درمیآید و نکته قابلتوجه همین باتریها هستند که وزنی در حدود ۴۵۵ کیلوگرم دارند.

برداشتن این قطعه بسیار موثر در کاهش آلودگی خودرو و یا عدم تعویض به موقع آن پس از پایان یافتن عمر مفید آن می تواند صدمات جدی به هوایی که تنفس می کنیم وارد آورد و سبب افزایش آلودگی هوا شود.

اگر شما یک کمکی دارید، او را به نگه داشتن صدا خفه شو در محل، در حالی که شما آن را به عقب اگزوز پیوست کنید. اگر یک خودرو اضافی را در زیر ماشین بشنوید یا اگر در یک شب به دلیل یک صدا خفه کن آویزان به نظر میرسد، یک ساعت اسپارکلر به نظر میرسد، ممکن است یک عقب اگزوز شکسته داشته باشید.

در سالهای اخر قرن ۱۹ مهندسان امریکایی اگزوزهایی با مخزانی کوچیکتر که امکان طراحی لوله انتقال دهنده با توجه به خودروی موردنظر را دارا بود را ، ساختند. منجید قطعهای لاستیکی مقاوم شکل دار یا نواری است که با قرارگیری در محل اتصال اگزوز به بدنه خودرو ضمن مهار کردن وزن سیستم اگزوز، از انتقال لرزههای سیستم اگزوز به اتاق و لقی بیش از حد آن جلوگیری میکند.

تعویض دریچه بازچرخانی گاز اگزوز خودرو (EGR) و تمیز کردن تمام اتصالات آن ممکن است هزینه داشته باشد اما برای اطمینان از این که خودرو برای مدت طولانی سواری بدهد ضروری است، این سرویس ۱.۹۵ درصد از تعمیرات سال ۲۰۱۴ را تشکیل میدهد.

بیشتر لباسی های اگزوز (بعنوان مثال تسمه های خم شونده) فقط حلقه های لاستیکی ضخیم هستند، مانند انواع نوارهای لاستیکی قوی. شما حداقل یک حلقه اگزوز لاستیک سیاه نزدیک را مشاهده خواهید کرد.

آخرین مطالب