اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

آیا استفاده از گاز طبیعی فشرده در خودرو ایمن است؟ آیا باک ذخیره CNG در خودرو با چنین فشار بالای گاز درون آن ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

آیا استفاده از گاز طبیعی فشرده در خودرو ایمن است؟ آیا باک ذخیره CNG در خودرو با چنین فشار بالای گاز درون آن ایمن است؟ در نگاه از کنار این خودرو بسیار پایین است و میتوان گفت در قابلیتهای آفرودی در حد میتسوبیشی میراژ ظاهر میشود.

برای مثال برای یک خودرو متوسط با حجم سیلندر ۱۳۰۰ سیسی این مسافت چیزی در حدود ۱۵۵کیلومتر خواهد بود در صورت نیاز با افزودن تعداد باک میتوان این مسافت را افزایش داد. بدیهی است اگر میزان مصرف خودرویتان را با واحد Km/Litr در این عدد ضرب کنید، میزان مسافت پیمودن با یک باک پر از CNG به دست میآید.

بله CNG به خاطر سه ویژگی مهم از سوختهای بنزین، گازوئیل و LPG ایمنتر است. دارا بودن کیفیت بسیار مرغوب و داشتن قیمتی مناسب و مقرون به صرفه از جمله مشخصات و ویژگی های مهم این محصول به حساب می آید.

تولید با کیفیت ایجاد اشتغال پایدار فروش بدون واسطه. سومین مورد، این که باکهای ذخیره CNG از فولادهای آلیاژی خاص و با رعایت بالاترین سطوح ایمنی ساخته میشوند که بسیار محکمتر و ایمنتر از باکهای بنزین خودروها هستند. Ninja H2R سریعترین و قدرتمندترین موتوسیکلت تولید انبوه در بازار است که توان حداکثری اش 310 اسب بخار (و 326 اسب بخار با ram air) است که 50% بیشتر از سریعترین موتورسیکلتهای استریت-لیگال میباشد و حداکثر سرعت 400 کیلومتر در ساعت را به نام خود ثبت کرده است.

هم چنین برای بدست آوردن ادوانس و ریتارد دلکو باید آن را در حالت درجا، کمی به طرفین چرخاند و در دورهای مختلف پیشرانه و تحت فشار آزمایش کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران با اشاره به بازبینی برنامه جامع کاهش آلودگی هوا توسط هیئت وزیران گفت: در اردیبهشت سال قبل تصویب شد که کانونها و منابع ثابت و متحرک دیده شوند.

پیشرانه جنسیس را با دکمه پشت فرمان روشن می کنیم تا حرکت خود را آغاز کنیم.جنسیس علاوه بر دارا بودن سیستم ترمزbrembo مجهز به گیربکس 6سرعته تیپ ترونیک با پدال های تعویض دنده روی فرمان ساخت ZFاست.با چنین ویژگی هایی شما باپرداخت مبلغ کم رانندگی و سواری یک خودروی اسپرت پرقدرت را کاملاً تجربه می کنید.با توجه به آنکه مدل کوپه جنسیس از شاسی مدل سدان بهرمند است اما فاصله بین دومحور 115میلی متر کاهش پیدا کرده است و به 2819 میلی متر رسیده،همچنین طول،عرض و ارتفاع جنسیس به ترتیب4630میلی متر،1864میلی متر و 1384 میلی متر است که با چنین ابعادی جنسیس کوچکتر از لکسوس و بزرگتر از ب ام و است.فضای داخلی کابین بسیار مناسب است وتنها ایراد قابل بیان صندلی های ردیف عقب همانند دیگر رقیبان است که برای افراد بلندقد کمی مشکل ساز است به خصوص آن که این صندلی ها گود هستند و برای سوار پیاده شدن حتماً باید دستتان را به قسمتی از داخل کابین بند کنید.

بنابراین در صورتی که نشست کند، در جو، صعود کرده و محو میشود. هیچ نوع جوشی در ساخت این باک به کار نرفته و باک براساس استانداردهای معتبر بینالمللی قبل از نصب مورد تست قرار میگیرد.

از این رو میتوان به مخزن روغن ترمز نگاهی انداخت و از میزان سطح روغن ترمز موجود در این مخزن کمک گرفت. بهعلاوه این باکها به دیسکهای پارهشونده ضدانفجار (Burst disc) مجهز هستند که در صورت افزایش بیش از حد فشار یا به هنگام آتشسوزی این دیسکها پاره شده و فشار مخزن به شدت افت کرده و بخش اعظم گاز خارج میشود.

اول آنکه وزن مخصوص CNG برابر ۵۸۷/۰ است این به آن معنا است که این گاز از هوا نیز سبکتر است.

دوم اینکه درجه حرارت خوداشتغالی CNG برابر ۷۰۰درجه سانتیگراد است، در حالی که درجه حرارت خوداشتغالی بنزین ۴۵۵درجه سانتیگراد است. قدرت موتور در این مدل در حالت جاده به ۲۳۲ اسب بخار می رسید. با یک باک پر CNG، به طور معمول ۱۰ تا ۱۵لیتر بنزین، گاز طبیعی را در خود ذخیره میکند.

آخرین مطالب