اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

اساساً کاتاليزور به عنوان يک ترکيب شيميايي در نظر گرفته مي شود که قادر به اعمال اثر تسريع کنندگي و اثر جهت ده

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اساساً کاتاليزور به عنوان يک ترکيب شيميايي در نظر گرفته مي شود که قادر به اعمال اثر تسريع کنندگي و اثر جهت دهندگي بر پيشرفت واکنشي باشد که از نظر ترموديناميکي امکان پذير است.

روغن از پیستون در اثر عملکرد نادرست حلقه های پیستون به میل لنگ وارد شده و از آن جا به محفظه سوخت وارد خواهد شد.

ممکن است در هنگام رانندگی با صدای چق چق (یا چلق چلق) موتور مواجه شده باشید، این صدا میتواند مربوط به فیلتر سوپاپ، یا لقی گیت سوپاپ و یا حتی لقی میل سوپاپ باشد. اگر موتور سر و صدا تولید میکند یا حین رانندگی صدای پف کردن میشنوید میتواند به معنای نشت در منیفولد اگزوز باشد.

رانندگی با نشت اگزوز به دلیل آتش سوزی احتمالی خطرناک است و دودهایی که هنگام رانندگی از آن استنشاق میشود می تواند باعث بیماری شود. به لطف ترکیب منحصر به فرد موتور میانی کوروت C8، بسیاری از شرکت ها مانند تیم فاب اسپید که برای ابرخودروها اگزوز می ساختند، درگیر بازی می شوند.

برای آن دسته از مشتریانی که خواهان صدای بلند اگزوز هستند، جنرال موتورز خدمات پس از فروش ارائه می دهد.

ارقام مربوط به قدرت و گشتاور تولیدی این موتور نشان می دهد که با یک موتور قدرتمند سر و کار دارید.

از آن جاجهت تعویض وتهویه هوا ی محیط، اگزوز فن بیشترین استفاده و کاربرد را در زندگی روزمره دارند،در این بخش به توضیح مختصری درباره این نوع فن می پردازیم.اگزوز فن یا همان فن مکنده عمدتا برای خنک کاری اتاق یا محل کار استفاده نمی شود ، درواقع هدف اصلی از بکارگیری اگزوز فن مکنده تخلیه هوای نامطبوع ،رطوبت ، گردو وغبار ودیگر آلاینده ها می باشد واین کار فضای مورد نظر را جهت جایگزینی هوای تازه (گرم یاسرد) محیا مینماید.البته همین تعویض هوا که توسط اگزوز فن انجام میشود نیز تاحد زیادی بابت بهبود هوای محیط میگردد و باعث گردش هوا و ورود هوای تازه میشود.

با افزایش قطر مجاری و منبع اگزوز بدلیل تخلیه بهتر موتور قدرت بیشتری تولید می کند اما صدای تولید شده افزایش چشمگیری خواهد داشت.اساساً تخلیه بهتر موتور از دود و استفاده از اگزوزها و منابع قطور تر یا روش هایی مانند استفاده از هدرز جزو مراحل اولیه تقویت موتور هستند.

ایجاد سوراخ در اگزوز باعث می شود دود به قسمت داخلی وسیله نقلیه منتقل شود. خرابیهای قطعات خودرو که معمولا از قسمت جلو وارد کابین میشوند، در صورت عدم رسیدگی باعث ایجاد هزینههای گزافتری خواهند شد. به این دلیل که جنرال موتورز اگزوزی مطابق با مقررات صوتی تولید می کند و همچنین طیف وسیعی از مشتریان علاقه مند به کوروت C8 را جذب می کند.

در برخی از مواقع دود به طور مستقیم از خود موتور سیکلت شما بلند می شود. خروج دود ازانواع موتور سیکلت امری غیر عادی بوده که نمی توان آن را نادیده گرفت.

آخرین مطالب