اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

با برداشتن این کاتالیست کانورتور ضمن احتراق ناقصی که در موتور به وجود می آورد، گازهای سمی نیز از اگزوز خودرو

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

با برداشتن این کاتالیست کانورتور ضمن احتراق ناقصی که در موتور به وجود می آورد، گازهای سمی نیز از اگزوز خودرو بدون هیچ فیلتری خارج شده که این امر آثار بسیار زیان باری برای محیط زیست دارد. اگزوز نیز دارای یک طرح خروجی جدید با سپر محافظ تغییر یافته است که به نظر میرسد اصلاحات جزئی نسبت به نسل قبل دارد.

صفحه کیلومتر نینجا نسبت به نسل قبلی کاملاً تغییر کرده است. کمپانی کاواساکی، نینجا 250CC جدیدش را بهتازگی معرفی کرده و قرار است تولید انبوه آن طی سال 2018 (سال جاری) آغاز شود. کیفیت و قدرت سیستم ترمز آن با توجه به تجربه نسلهای قبلی کاملاً قابلاطمینان هستند.

این صفحه کیلومتر کلیه اطلاعات و ارورهای سیستم انژکتور را روی صفحات دیجیتالی بهصورت هوشمند نمایش میدهد ولی دور موتور را بهصورت آنالوگ (البته با سنسور دیجیتال) نمایش میدهد که این مهم در جهت ریس و اسپرت بودن این موتورسیکلت انتخاب بسیار بجایی است و معمولاً برای راکبهای حرفهای آنالوگ بودن عقربه گاز جذابتر است.

بنابراين به طور كلي آلودگي هوا به معني حضور يك ماده خارجي در هواست. از فیلترهای ماده تیتانیوم برای کاهش دادن میزان بخار اگزوز استفاده می شوند.

عملکرد اجزای سیستم اگزوز ماشین با خروج دود از انبار اگزوز پایان می پذیرد. دو جفت سر اگزوز دوبل در دوگوشه پایینی سپر خبر از تنفس سوزانی میدهد که از ان کوره 12 سیلندری خارج میشود. مصرف سوخت - 6.0 لیتر در 100 کیلومتر.

صفحه کیلومتر جدید خیلی زیباست و طراحی بیسابقهای دارد. نسل قبلی صفحه نمایشگر کاملاً دیجیتال داشت ولی نسل جدید دوباره به ترکیب مبتکرانهای از دیجیتال و آنالوگ رو آورده.

در راستای بررسی فنی خودروی ریو 3 مرحله در نظر گرفته شد که در طی آن عملکرد این اتومبیل از جوانب مختلف در تراک تست سایپا، در مرحله شهری و همچنین در پیست اتومبیلرانی آزادی بررسی گردید.

فن آموزان بزرگترین مرکز تخصصی آموزش های الکترونیک ، مکانیک و تعمیرات در تهران می باشد که با مجوز رسمی از سازمان فنی حرفه ای کشور دوره های درآمد زا ویژه بازار کار و اشتغال از جمله آموزش تعمیرات برد الکترونیکی ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی ، آموزش تعمیرات موبایل ، آموزش تابلو برق صنعتی ، آموزش نصب دوربین مدار بسته ، آموزش برق خودرو ، آموزش plc و …

البته در مورد قیمت آن نمیتوان فعلاً نظری داد چون قیمتی از سوی کمپانی اعلام نشده. اما سیستم خنککننده نینجا نیز تغییراتی را به همراه داشته و شبکه رادیات آب خنک آن به شکل یک فرم مثلثی کندویی شکل در آمده که در نوع جالب توجه است.

سیستم تعلیق همان سیستم تعلیق 190E Cosworth بود. سیستم کلاچ لغزنده نیز بهعنوان یکی از آپشن های جدید نینجا 250 عنوان شده است. استقبال مردم از بازار این روز ها افزایش چشمگیری داشته هست و کاهش قیمت ارز نیز تاثیر مثبتی درون قیمت بسیـاری از موتورسیکلت های بازار داشته…

آخرین مطالب