اگزوز ماشین چیست و چه عملکردی دارد؟

۴ سیستم اگزوز چطور باعث افزایش قدرت موتور میشود؟ خرید دستگاه اگزاست فن و نصب آن در اماکن مرطوب از ایجاد بیمار

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

۴ سیستم اگزوز چطور باعث افزایش قدرت موتور میشود؟ خرید دستگاه اگزاست فن و نصب آن در اماکن مرطوب از ایجاد بیماری ها جلوگیری می کند و این امر باعث افزایش خرید و فروش این نوع سیستم تهویه در بازار فروش آن شده است.

واشر سرسیلندر بین بلوک موتور که قطعاتی مانند میل لنگ و پیستون ها داخل آن قرار دارند و فضای بین سیلندر و سرسیلندر را آب بندی می کند نصب میشود تا از فرار گاز از محفظه احتراق، نشت آب از کانال های آب و نشت روغن از کانال های روغن جلوگیری کند.

ادر داخل درجه شناور مکانیسمی قرار داده شده است که اگر خودرو واژگون گردید جریان سوخت از طرف باک قطع می گردد تا حریق باعث منفجر گردیدن خودرو نگردد. همچنین ، انژکتورهای داخل موتور می توانند سفتی خود را از دست داده و سوخت را به محفظه احتراق سرریز کنند.

حسين ترشيزي مقدم از تهران 53-سلام من دو سالي هست که سمند موتور ملي سوارم اين موتور روي سوخت گاز بسيار بهتر از بنزين جواب داده قدرت بسيار خوبي داره از خود موتور من مشکلي نديدم کليه مشکلات مربوط به بي کيفيتي ساير قطعات بوده گيربکسي که روي اين موتور سوار هست به نظرم بدترين ظلمي بود که ايرانخودرو کرده در کل به شدت راضيم 54-من دي ماه94 يه پارس سال 93با 26000کارکرد خريدم انصافا خوب نگه داري شده بود .اما از بدي هاش بگم در کيلومتر 30000واشر سرسيلندرش آب رد ميکرد و ضديخ روي بدنه موتور ميريخت.ديسک و صفحه موقع حرکت در شيب صدايي جيغ مانند ميداد که پس از بردن به 5نمايندگي بالاخره قبول کردن بازش کنن هزارخاريش که وسطشه نيم دور تويه جاي خودش ميچرخيد.بلبرينگ عقب لقي داشت .صداي خيلي زياد موتور که با بردن به تعميرگاه ديدم که پيچهاي منيفولد اگزوز و بست هاي لوله اگزوز شل بسته شده بودند.

با توجه به مطالبی که بیان شد خروج دود آبی می تواند نشانه هشداری باشد که موتور خودرو شروع به روغن سوزی کرده است. با تمام این نکته ها که گفته شد برخی از موتور های برقی با کیفیت بالا در بازار وجود دارند که نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند بعنوان مثال برخی از موتور ها دارای سیستم خنک کننده مایع هستند، بنابراین قطعاً نیاز به توجه بیشتری دارند.

ترمز ها خیلی خورده شده اند. بدون دلیل و دائم ترمز نگیرید. توجه داشته باشید که بخارهای سفیدرنگ خارجشده از لوله اگزوز هنگامی که هوا بسیار سرد و مرطوب است، کاملا عادی است و دلیل وجود ایراد در موتور خودرو به شمار نمیرود.

نباید از لباسی استفاده کنید که مانع فعالیت راحت شما در هنگام سواری شود. اطمینان حاصل کنید تجهیزات، تنظیمات و قابلیت های موتورسیکلت شما کاملاً با شرایط جاده ای که قصد سواری در آن را دارید تناسب دارد. پیش از سواری، گزارشات مربوط به شرایط جوّی و جاده ای را بررسی نمایید.

به منظور حفظ ایمنی، در هنگام سواری، از کلاه ایمنی، دستکش و عینک مخصوص استفاده کنید. هرگز در هنگام خواب آلودگی از موتورسیکلت استفاده نکنید. کاملاً مراقب باشید دست و پا و نیز و اجزای لباس شما در بین قطعات متحرک موتورسیکلت گیر نکند.

برای شارژ باتری نو، بین 8 تا 12 ساعت باتری را به اندازه ای شارژ کنید تا ولتاژ آن به عدد 13.6 برسد. اسید باتری ماده ای سمی است.

اگر اسید باتری با چشم یا پوست تماس پیدا کرد، پس از شستشوی فراوان با آب، فوراً به مراکز درمانی رجوع کنید. از حمل بار اضافی یا نامتعارف خودداری کنید. بوق، برای اطمینان از کارکرد درست. در زمان اوج قیمت ها، برای این خودرو رقم ۱۲۸ میلیون تومان نیز پیشنهاد میدادند.

آخرین مطالب