اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

از آنجا که با هر بار استارت زدن در خودروهای معمولی مقداری آب در اگزوز جمع می شود، اگر خودرو مدتی به کار خود ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

از آنجا که با هر بار استارت زدن در خودروهای معمولی مقداری آب در اگزوز جمع می شود، اگر خودرو مدتی به کار خود ادامه دهد، این آب به سبب داغ شدن اگزوز بخار خواهد شد اما اگر خودرو پس از مدت کوتاهی خاموش شود، آب در اگزوز باقی مانده و موجب اکسیده شدن آن و در نهایت پوسیدگی اگزوز می شود.

اما اگر پس از مدت کوتاهی خودرو خاموش شود این آب بخار نمیشود و سبب پوسیدن منبع اگزوز میشود. سایلنرسر صدای اگزوز رو نرم تر می کنه که در انتهای منبع اگزوز به صورت پیچی یا آلنی یا خاری درون آن نصب می گردد.

به همراه هدرز صدای خیلی بلند و جالبی داره. برای اطمینان از این که منبع اگزوز پوسیده است علاوه بر صدای گوش خراش نشانههای دیگری نیز وجود دارد برای مثال با بررسی اگزوز و منبع و دیدن نشانههای زنگ زدگی و پوسیدگی در آن میتوان مطمئن شد منبع اگزوز خراب شده است البته میزان قدرت خودرو و افزایش مصرف سوخت نیز از دیگر نشانههایی است که میتواند به دلیل پوسیدگی منبع اگزوز باشد.

نکته: هدرز لوله های اگزوز می باشند که از سمت خروجی سیلندر به سمت اگزوز و در نهایت به منبع اگزوز ختم می گردند. واسه نینجا هدرز هم داره. سایلنسر داره و صداش تو 3 حالت تنظیم میشه.

اگزاست فنها معمولاً در دو حالت گردش هوا و یا خروج هوا استفاده میشوند . اگزوز بطور کلی وسیله ای از جنس فلز بسیار مرغوب می باشد که وظیفه اصلی آن خروج دود از انجین موتور به بیرون از موتور سیکلت می باشد.

بسیار هم بلند و زوزه ماننده. خوردن ضربه توسط اجسام سخت مانند سنگهای بزرگ به منبع اگزوز و کاتالیست موجب آسیب جدی به آنها خواهد شد.

در داخل منبع اگزوز مجموعهای از لولههای سوراخ دار وجود دارد که با دقت بالا همانند آلات موسیقی تنظیم شدهاند. سوت زیبایی میکشه که خاصه آکروپویک هستش و دلیلشم اون سوراخ های جداره اگزوز هستش.

نصب یک اگزوز لوله مستقیم روی خودرو یا کامیون ایده جذابی به نظر میرسد. 6 - عدم توجه به تابلوی ایست یا چراغ قرمز چشمک زن .

و می توانید ان را بردارید یا قرار دهید که این مورد سلیقه ای هست. این شرکت با بهره گیری از مهندسین و متخصصین مجرب ضمن دستیابی به موقعیتی ممتاز در تأمین اگزوز جهت کارخانجات خودروسازی و بازار یدکی موفق به اخذ گواهینامه های معتبر سیستم کیفیت شد و از معدود شرکتهای تولیدی است که در سال 1386 وارد باشگاه دوتایی ها (استقرار ISO/TS 16949) گردیده است.

شرایط جغرافیایی یکی از علل خرابی زودهنگام این قطعه است. اگزوز یکی از قطعات مهم بکار رفته در خودروهای باشد وظیفه انتقال دود حاصل از احتراق درون سیلندر را به خارج از موتور خودرو دارد البته در خودروهای امروزی وظایف اگزوز بیشتر از خارج کردن دود از خودرو میباشد و اگزوز نقش زیادی در مصرف سوخت خودرو دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن