اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

به مشام رسیدن بوی پلاستیک سوخته از خودرو، نشاندهنده سوختن قطعاتی همچون لنت ترمز یا قطعهای در سیستم ترمز است ک

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

به مشام رسیدن بوی پلاستیک سوخته از خودرو، نشاندهنده سوختن قطعاتی همچون لنت ترمز یا قطعهای در سیستم ترمز است که عدم توجه به آن، قطعا ضرر بسیار بزرگی را برای صاحب ماشین به بار خواهد داشت.

200bتعمیر واحد قدرت توسط صاحب خودرو تامین می شود. اگر زمانی که در خودرو یا در حال رانندگی هستید و متوجه پخش شدن بوی تند بنزین شدید؛ در اولین فرصت ماشین خود را به تعمیرگاه ببرید. موقعیت های خاص تری وجود دارد ، به عنوان مثال ، ممکن است مشکل مربوط به پوست درب خودرو باشد ، که در نزدیکی مخزن بنزین قرار دارد.

در همان سال گونه موتوکراس این موتورسیکلت نیز با نام B8M عرضه شد که نخستین مدل موتوکراسی کاواساکی بود و به خاطر رنگ قرمز مخزن سوخت آن، به “کاواساکی قرمز” معروف بود.

توجه داشته باشید که اگر در حالت رانندگی با ترمز دستی نیمهبالا، پس از مدت کوتاهی لنت داغ شده و شما با دود غلیظ خودرو مواجه شده و بوی پلاستیک سوخته منتشر شود؛ باید بلافاصله توقف کنید، زیرا امکان آتشگرفتن لاستیک بسیار بالا است.

شما با دانستن چند مورد بالا میتوانید در نگهداری خودروی خویش عکس العمل بهتری داشته و در فاصله زمانیهای مراجعه به تعمیرگاه تا حد بسیار زیادی از آن نگهداری کنید. برخی اوقات بوهای موجود در ماشین، دلیل فنی نداشته و ناشی از آلودگی است که به مرور زمان با حمل بار خاص یا خیسشدن صندلیها به وجود میآید که گاهی تا حد زیادی میتواند برای راننده و سرنشینان آن آزاردهنده باشد.

شما با خرید این وسیله نقلیه میتوانید از شر ترافیک سنگین شهری راحت شوید و در هزینههای خود تا حد زیادی صرفه جویی کنید. اما برای جلوگیری از چنین شرایطی، بهتر است در فاصلههای زمانی مشخص به مراکز معاینه فنی مراجعه کنید؛ بهخصوص اگر مسافتهای خیلی طولانی را با ماشین خود رانندگی کردهاید.

البته مراجعه مرتب به تعمیرگاه در فاصله زمانی مشخص، قبل از سفر، شروع فصل گرما و سرما را فراموش نکنید و این را بدانید که مراجعه به مراکز معاینه فنی و دریافت برچسب آن، امری بسیار مهم است که از بروز بسیاری از مشکلاتی که در این متن به آن اشاره شده و همچنین ایرادهای دیگر فنی موتور جلوگیری میکند.

این موضوع را بسیار جدی بگیرید؛ زیرا هر چقدر که میزان این نوع نشتی بیشتر باشد، احتمال آسیبرسیدن به قطعات موتور در اثر افزایش دما بالاتر میرود و هزینههای بالایی را برای راننده فراهم خواهد کرد. همچنین راه دیگر برای رفع آن استفاده از اسپریهای مخصوص جهت همین کار است.

خودروسازها به دلایل مختلف تمایلی به اجرای این مصوبه و استفاده از این تکنولوژی ندارند که دلیل اصلی آن مباحث اقتصادی و قیمت تمام شده خودرو است که معمولاً مشتری حاضر به پرداخت هزینه تجهیز خودروی خریداری شده خود به این تکنولوژی نیست.

جهت عیب یابی خودرو با بو کردن و برطرفکردن این مشکل، برای مدتی فن را روشن کنید تا رطوبت موجود در فضای آن خارج شده و سیستم کولر خشک شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن