اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

منظور از سرد و گرم شدن دیسکها این است که به عنوان مثال به دلیل ترمزگیری، سطح دیسک گرم شده و در این هنگام به ص

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

منظور از سرد و گرم شدن دیسکها این است که به عنوان مثال به دلیل ترمزگیری، سطح دیسک گرم شده و در این هنگام به صورت ناگهانی آب به سطح آنها پاشیده و باعث تاب برداشتن سطح دیسک میشود که در صورت نیاز میباید نسبت به تعویض اقدام نمود.

سیستم خنک کنندگی کولر پژو 206 در یک کلام بی نظیر است! تجربه نگارنده پس از سوار شدن به بیش از ده ها پژو 206 در انواع سال ها و تیپ ها و مدل ها با نگهداری های متفاوت، آن است که پژو 206 هیچ وقت یک خودروی بی صدا نخواهد بود.

اما با نگهداری مناسب و رسیدگی به خودرو می توان از بروز بسیاری از این صدا های اضافی جلوگیری کرد و بسیاری از آن ها را نیز برطرف کرد. وارد اتوبان شده و دنده را معکوس تعویض می کنیم تا شتابگیری بهتری داشته باشیم.

با وارد شدن به سطح صاف جاده، با خودرویی پر سر و صدایی روبرو نخواهید شد. در صورتی که برای شتاب دادن به خودرو، به شکلی نادرست و ناگهانی به پدال گاز فشار وارد شود، احتمال پس زدن از سوی موتور وجود داشته و حین باز شدن دریچه هوا، جرقه و بخار موجود در منیفولد هوا همراستا شده و پیش از ورود بنزین به سیلندر، انفجار شکل می گیرد و صدایی شبیه به عطسه به گوش می رسد.

این خشکی باعث شده که بی صدا شدن کابین خودرو خصوصا در کارکرد های کمی بالاتر، به یک آرزو تبدیل شود! شدت، در DFMEA برآوردي از ميزان جدي بودند تاثير حالت خرابي بالقوه در قطعه، زير سيستم يا سيستم بعدي است.

اما صحبت از کولر شد و یادآورد آنکه به عملکرد سیستم های سرمایشی و گرمایشی 206 بپردازیم. سیستم کولر اتومایک آن قابلیت انتخاب دما از 14 درجه تا 28 درجه در مدل های قبل 91 و از 14 تا 32 درجه در مدل های بعد 91 داراست.

در مدل های جدید نیز در حالت چهارم به بعد صدای باد گوش خراش به نظر می رسد. برخی از اجزای تشکیل دهنده اگزوز مانند کاتالیزور خودرو بعد از مدتی نیاز به تعویض دارند و برخی مانند منبع اگزوز تنها در صورتی که در آن ها اشکال و ایرادی ایجاد شود باید تعویض گردند.

منبع های اگزوز اسپرت چین از 130.000 ( تک لول استیل ) به 150.000 افزایش قیمت داشته است. گاز و صدای خروجی از موتور، هر دو از قسمت لوله مرکزی وارد منبع اگزوز می شوند، سپس این امواج صوتی از طریق سوراخ هایی که در منبع قرار دارند تشدید میشوند، و وارد محفظه دیگری می شوند تا صدا خنثی شود.

اما ایرادی که به سیستم تهویه مطبوع وارد است، عدم تفکیک دقیق فشار باد سیستم تهویه به منطقه دلخواه است. کمتر پیش می آید که مجبور به استفاده از حداکثر قدرت سیستم تهویه مطبوع شوید. استفاده کنید. تاثیر سیستم تهویه مطبوع بر روی عملکرد ترمز خودرو نیز محسوس است ولی می توان گفت که خیلی مشکل ساز نیست.

برای مثال حالت پرتاب باد به سمت پا را انتخاب می کنید ولی باد قابل توجهی از دریچه های روبرویی نیز خارج می شود. بدون شک تیپ5 یکی از مطمئن ترین ترمز ها را بین خودرو های داخلی دارد و می توانید روی عملکرد آن حساب کنید.

آخرین مطالب