اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

اما به لحاظ رفتاری، اکثر متقاضیان این خودرو افرادی جوان و شاید کم تجربه هستند که به علت شناخت کم این خودرو در

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اما به لحاظ رفتاری، اکثر متقاضیان این خودرو افرادی جوان و شاید کم تجربه هستند که به علت شناخت کم این خودرو در حرکت و کنترل دچار واژگونی می شوند.

یکی از ایرادات وارد به این خودرو شایعه واژگونی یا چپ کردن است که در این مورد می توان گفت: به لحاظ فنی وزن ۲۰۶ نزدیک یک تن است و موتور قویتری نسبت به وزن بدنه دارد که علت خوبی برای پرواز آن است.

حتی با وجود حالت اسپرت، این خودرو اصلاً صدای ناهنجار و بی ادبانه ای ندارد و در تمامی حالات شخصیت خود را حفظ میکند و صدای آن چیزی کمتر از یک اپرای زیبا ندارد!

کاتالیست های خودرو که به کاتالیست های کانورتور نیز معروف هستند، در لوله اگزوز خودرو قرار می گیرند تا دودهای خروجی از خودروها را تصفیه کنند و فلزات سنگین و مواد مضر موجود را به خود جذب نمایند.

با تغییرات مختلف در تجهیزات این اتومبیل در زمستان سال ۱۳۸۴ پژو ۲۰۶ صندوقدار از نیز وارد بازار شد که به عنوان یک خودرو نقش خوبی را برای خانواده های پر جمعیت ایفا کرد.

در حالی که ما برخی از سیستم های جهانی مانند لوله های کروم دریاچه و لوله های جانبی برای ساخت سفارشی ارائه می دهیم، اکثر سیستم های اگزوز عملکردی که در قفسه های دیجیتال ما پیدا می شوند، مخصوص خودرو هستند.

اما در کاهش ارتفاع خودرو نیز نباید زیاده روی کرد زیرا با کم شدن ارتفاع فنر، قدرت جذب ضربه کم شده و به شاسی آسیب وارد می شود که در محور جلو به جلوبندی آسیب هم وارد می شود.

با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی حاکم در کشور هم نباید برای مدلهای موجود در کشور قیمتی بیش از 90 تا 130 میلیون تومان را متصور شد که در این بازه قیمتی میتوان رقیبانی همچون هوندا سیویک، تویوتا کرولا، مزدا 3، هیوندای الانترا، رنو فلوئنس و کیا سراتو را در نظر گرفت و با این وجود میتوان به موفقیت این محصول همچون پیشینان آن در بازار ایران امیدوار بود.

بخش ابتدایی اگزوز به انجین هوندا متصل است و وظیفه خروج و هدایت دود ها را به بخش میانی دارد.

مبدل کاتالیزوری بخشی از سیستم اگزوز است که بین منیفولد اگزوز و صدا خفه کن قرار گرفته است. اگر کاپوت گرم بود، نشان دهنده این است که اگزوز و موتور خودرو هنوز داغ هستند. خفگی اتاق این خودرو و احساس فشردگی در آن کمی کسل کننده بوده که رابطه مستقیم با حجم و اندام نفرات سرنشین دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن