اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای دیزل ژنراتور خود انتخاب ن

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای دیزل ژنراتور خود انتخاب نماییم.

ابتدا لوله بخارات محفظه میل لنگ (pcv) را این بار از سمت بالای موتور یعنی منی فولد هوا در آورده و توسط یک تکه نایلون پلاستیکی بپوشانید تا جلوی ورود هوای اضافی را در حالت دور آرام به منی فولد هوا بگیرد ، با انجام این کار هوای ورودی به موتور کم شده در نتیجه غلظت سوخت افزایش می یابد و در این حالت می بایست ولتاژ تولیدی سنسوراکسیژن به حدود 0.8 ولت افزایش و ثابت گردد.

موتور ژنراتور منبع انرژی مکانیکی ورودی به دیزل ژنراتور می باشد. ژنراتور یا همان دینام ( همچنین به عنوان "genhead" شناخته می شود) بخشی از دیزل ژنراتور است که خروجی برق حاصل از ورودی مکانیکی عرضه شده توسط موتور دیزل ژنراتور را حاصل می نماید .

محل قرارگیری ECU موتور بر روی بدنه داخل اتاق موتور و تقریبا بر روی کمک فنر سمت راست است. به عبارتی انژکتور هر سیلندر جداگانه بر طبق ترتیب احتراق ۱۳۴۲ سوخت را تزریق می کند که در بعضی از خودروهای قدیمیتر این طور نیست و انژکتور دو سیلندر ۱ و۴ - ۳ و۲ را باهم پاشش میکنند.

در این روش به جای صدای طبیعی موتور یا اگزوز، صدایی شبیه سازی شده از اسپیکرهای داخل کابین پخش می شود تا هیجان بیشتری به راننده و سرنشینان تزریق گردد.

اسپرتPERFORMANCE EXHAUST خودرو که می خواهیم به شما معرفی کنیم از جمله قطعات تقویت کننده موتور از زیر دسته میباشد که باعث تقویت اگزوز و تغییر صدای اگزوز به حالت عادی و یا اسپرت را مقدور میسازد. ژنراتور شامل مجموعه ای از قطعات ثابت و متحرک است که در محفظه روکشی قرار گرفته است .

استاتور -- این جزء ثابت ژنراتور در دیزل ژنراتور است. در روش های سایلنت سازی دیزل ژنراتور یکی از ارزانترین روش ها استفاده از سایلنسر اگزوز یا صدا خفه کن اگزوز دیزل ژنراتور و ژنراتور گازسوز می باشد.

قیمت chp جهت استفاده در ژنراتور گازی در حدود ۵ درصد قیمت کل ژنراتور گازسوز می باشد. وارونگی دما (اینورژن) که موجب انباشته شدن گازهای ناشی از احتراق در مجاورت زمین میگردد. بدین معنی که چنانچه بعد از دریافت کالا مکانیک و متخصص مورد نظر شما اصالت کالا را تأیید نکرد، می توانید منبع را بدون پرداخت هیچ هزینه ای مرجوع و یا تعویض نمایید.

در این مطلب ما نحوه کارکرد یک دیزل ژنراتور ، اجزای اصلی یک دیزل ژنراتور و عمل یک دیزل ژنراتور به عنوان یک منبع ثانویه انرژی الکتریکی در زمینه های مسکونی و صنعتی بررسی می کنیم . دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی به دست آمده از یک منبع خارجی را به انرژی الکتریکی قابل استفاده ، تبدیل می نماید .

ما دراین مطلب به 2 نکته اساسی درانتخاب یک موتور دیزلی برای استفاده در دیزل ژنراتور اشاره می نماییم. در حقیقت در این چهار مرحله، یکبار پیستون در طول سیلندر بالا و پایین میرود و میللنگ را به حرکت درمیآورد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن