اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

در این مطلب آی آر میکس دلایل صدا دادن ماشین هنگام گاز دادن را مرور می کنیم. از اینرو در این مطلب آی آر میکس ب

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در این مطلب آی آر میکس دلایل صدا دادن ماشین هنگام گاز دادن را مرور می کنیم. از اینرو در این مطلب آی آر میکس به آموزش عیب یابی ماشین از روی صدا پرداخته ایم. در تولید لوله اگزوز، باید به دست آورد، به طوری که آن را در طول آن رسیدن به شیشه ای از صدا خفه کن، و به شدت به باز شدن آداپتور جلو وارد شده است.

اگر سوراخ بزرگ تر بود ، باید یک تیوب بزرگ سیمان صدا خفه کن اگزوز تهیه کنید. زمانی که یک موج به سوراخ برخورد میکند، بخشی از آن وارد محفظه میشود و بخشی از آن نیز بازتاب مییابد. اگر از خودرو دود سیاه رنگ خارج می شود یعنی همه سوخت در محفظه احتراق نمیسوزد و احتمالاً مخلوط هوا سوخت بیش از اندازه غنی است به احتمال بسیار بالا یا در سیستم جرقه زنی خودرو مشکلی وجود دارد یا موتور بد کار می کند که احتمالا نشتی در انژکتور ها وجود دارد، برای حل مشکل باید انژکتور ها را تعویض نمایید ، اگر مدت زیادی است که فیلتر هوا را عوض نکرده اید و در منطقه ای پر گردو غبار یا آلوده زندگی می کنید باید فیلتر هوا را تعویض نمایید، ممکن است در سیستم جرقه زنی و شمع ها مشکلی باشد که منجر به احتراق ناقص می شود، برای این منظور باید وایر ها، کویل و شمع ها بررسی شوند .

4- شکستگی بلاک اصلی موتور خودرو و نشت ماده خنک کننده به داخل سیلندر ها. گرچه همواره بهترین کاری که می توانید انجام دهید داشتن یک برنامه منظم برای نگهداری از خودرو است تا بتوانید با اطمینان رانندگی کنید. این درپوش برای آزادسازی گرمای اضافی از کولر ماشین طراحی شده است، اما گاهی اوقات مهر واشر لاستیکی این قسمت شکسته شده و هوا به بیرون پرتاب می شود که می تواند سبب ایجاد صدای سوت گردد.

شما می توانید از راهنمای زیر برای شناخت انواع صدای خودرو و معنی هر کدام از آنها استفاده نمایید. اما اگر بعد از خاموش کردن اتومبیل هنوز صدای سوت را می شنوید، ممکن است صدا از فشار کلاهک رادیاتور خودرو باشد.

توان تولید شده در موتور خودرو به واسطه سامانه انتقال نیرو از موتور خودرو به چرخهای آن منتقل میشود. همچنین طراحی طرحهای لی اوت ستاد یکی از مفید ترین کارهایی بود که در طول دوران کار آموزی ام انجام دادم .

همچنین استهلاک قطعات دوار و یاتاقان ها به حداقل می رسد و عمر مفید موتور افزایش می یابد . نکته جالب اینکه آن ها هم به هنگام بیمار شدن، علائمی از خود بروز می دهند.

صداهایی که در موقعیت های مختلف و با شدت و ضعف متفاوت از ماشین خود می شنوید می تواند نشان دهنده یک مشکل یا بیماری جدی در آن باشد.

در بعضی از اتومبیل ها تنظیم خلاصی سوپاپ بوسیله واشر های تنظیمی با ضخامت های گوناگون توسط تراشکار انجام میشود و در اغلب اتومبیل های امروزی قطعات هیدرولیکی مسئول تنظیم لقی سوپاپها بصورت اتوماتیک هستند که به آنها لیفتک یا استکان تایپیت اتوماتیک گفته میشود .

گردش ثابت هوا و مایع خنک کننده از میان موتور اتومبیل تان می تواند باعث ترک های کوچکی در شلنگ ها شده و مهر آن ها را بشکند.

با این حال گاهی این پرسش مطرح میشود که آیا این دستگاه ها به آن اندازه که به نظر می آید موثر هستند یا نه. آیا نصب منبع اگزوز اسپرت ضرر دارد؟ اگر صدای زوزه موتور ماشین را میشنوید امکان دارد مشکل از تسمه باشد.