اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

در حال حاضر خودروی مزبور ۸۱۵ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتنمتر گشتاور تولید میکند و صدای غرش آن از طریق سیستم اگز

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در حال حاضر خودروی مزبور ۸۱۵ اسب بخار قدرت و ۱۱۰۰ نیوتنمتر گشتاور تولید میکند و صدای غرش آن از طریق سیستم اگزوزی جدید با ۶ خروجی و مشابه اگزوزهای بوگاتی لاواچور نوار به گوش میرسد.اگر ارقام مرتبط به قدرت پیشرانهی مذکور کمی آشنا به نظر میرسند؛ به این خاطر است دقیقاً همانند هوایرا ایمولا با محدودیت تولید ۵ دستگاه است.

در حقیقت اصل ماجرا به آنها بازمیگردد که بنلی ایتالیا با هدف توسعه سبد محصولات و جذب نیاز بازارهای ارزان قیمت، به دنبال ارائه محصولی ارزان قیمت بود تا آن را به کشورهای در حال توسعه و به ویژه هندوستان عرضه کند.

همچنین رعایت موارد ایمنی و استفاده از اتصالات مطمئن از جمله موارد دیگری است که باید هنگام نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور مورد توجه قرار بگیرد. محل کار من جنوب کشور، عسلويه ست و معمولاً کولر بايد با توجه به گرمي هواي منطقه روشن باشه، وقتي کولر روشن باشه رانندگي در سطح شهر با مشکل پدال گاز و تاخير در گاز خوردن مواجه بودم.

ما همه چیز را لازم داریم تا به درستی مهر و موم شده و سیستم اگزوز خود را پشتیبانی کنیم.یک سیستم اگزوز معمولی دارای چندین جابجایی است که اجزای سیستم در آن متصل می شوند. شدت و ضعف این مورد بستگی به آن دارد که واشر سرسیلندر کامل سوخته و یا تنها نیم سوز شده باشد.

پاگانی به مناسبت ۱۰ سالگی ابرخودروی هوایرا، نسخهای ویژه با نام پاچتو تمپستا معرفی کرده است که ۸۱۵ اسب بخار قدرت و ۶ خروجی اگزوز دارد. باورکردنی نیست؛ اما هوایرا در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و اکنون پاگانی جشنی به مناسبت ۱۰ سالگی این ابرخودرو گرفته است.

به همین مناسبت، سازندهی ابرخودروهای ایتالیایی، نسخهی پاچتو تمپستا (بسته طوفان) را بهعنوان جانشین بِنی کایولا (BC) یا وارث ابرخودروی زوندا معرفی کرد.در نمایشگاه هفتهی خودروی مونتری، نسخهی مرموز خودرویی هاردکور با پیشرانهی V12 میکوشد ۸ درصد نیروی بیشتری از موتور ۶ لیتری AMG و مجهز به یک جفت توربوشارژ استخراج کند.

در ابتکار مرسدس برای سال 2016 به جای یک لوله اگزوز از 2 اگزوز استفاده شده است تا هم بازده موتورها افزایش پیدا کند و هم صدای بهتری از موتور 1600 سیسی آن شنیده شود. در پاچتو تمپستا جدید مواردی بیشتر از ارتقاء موتور و نصب سیستم اگزوز سفارشی میبینیم که از آن جمله باید به مجموعهای از تغییرات آیرودینامیک اشاره کرد.

با نصب این محصول بر روی خودرو خود می توانید در اگزوز آن ایجاد جرقه و شعله کنید. بدون استفاده از مبدل کاتالیستی در خودروها، اکسیدهای نیتروژن، مونو اکسید کربن و همچنین دیگر هیدروکربنها تولید میشوند. همچنین پاگانی قطعات و اجزاء کلیدی و مخصوص پیست هوایرا R را نمایش خواهد داد.

از جمله قطعات فیبر کربنی، سیستم تعلیق ارتقا یافته و همچنین یک موتور قدرتمندتر ۸ سیلندر ۵ لیتری. در این ابرخودرو شاهد بهبود اسپلیتر جلو بهعنوان بخشی از کیت آیرودینامیک هستیم؛ اما مهمترین تغییر، مرتبط به طراحی مجدد بال عقب و استفاده از بالهای با لبههایی مرکزی و یکپارچه است.خودروی یادشده در مقایسه با هوایرا BC معمولی، دارای ورودیهای متفاوت هوا، سیستم تعلیق جدید و در نهایت، آسایش و آرامش بیشتری است.

7 ـ دوچراغ راهنماي الكتريكي يا مكانيكي با نور سفيد يازرد درطرفين جلوودوتاي ديگر ازآن با رنگ قرمز درطرفين عقب براي اعلام قصد گردش بچپ يابراست. علاوه بر آن، تغییرات جالبی در محیط داخلی نسخهی پاچتو تمپستا رُخ داده؛ اما متأسفانه تصاویر کابین این ابرخودروی زیبا در زمان نگارش این متن منتشر نشده است.هوایرا پاچتو تمپستا در گردهمایی موتوراسپرت The Quail و در پیست لاگونا سکا بهعنوان یکی از ۴۰ رودستر هوایرا BC با ۶ خروجی اگزوز حاضر خواهد شد.

آخرین مطالب