اگزوز ماشین و تمام نکاتی که باید بدانید

به صورت کلی انواع مختلف اگزاست فن دارای عملکرد مشابه و اجزایی شبیه به هم می باشند. معمولا در طراحی ها ، هوای

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

به صورت کلی انواع مختلف اگزاست فن دارای عملکرد مشابه و اجزایی شبیه به هم می باشند. معمولا در طراحی ها ، هوای تازه مورد نیاز محیط ساختمان یا یک سوله صنعتی پس از طی مراحل مختلف فیلتراسیون و بعد از تنظیم دما و رطوبت از هواساز تامین می شود و این هوای تازه از یک سو وارد محیط مورد نظر گردیده و از سوی دیگر هوای آلوده و کثیف توسط اگزاست فن تهویه از محیط خارج می شود .

این فن های را می توان در بیرون از منزل هم استفاده کرد. طبق نتایج حاصل از یک مطالعه حاکی از آن است که اگر در یک روز هوای بیرون از ساختمان حدود ۲۷ درجه باشد، گرمای هوا در بخش شیروانی ساختمان ممکن است به 50 درجه هم برسد!

شاید بدانید که در قوانین طبیعت هوای گرم دارای وزن کمتر و تحرک بیشتر است و همین امر سبب میشود که هوای گرم به سمت بالا حرکت کند و برعکس هوای سرد ار وزن بیشتر و تحرک کمتری برخوردار است به همین دلیل هوای سرد در قسمت پایین محیط حرکت میکند.

فن آکسیال و فن سانتریفیوژ دارای ساختار و کارکرد متفاوتی هستند. فن آکسیال یکی از ابزارآلات بسیار هوشمند و پرقدرت برای خنک سازی محیط است که نیازهای بسیاری از مشتریان خود را برآورده می کند. شرکت خذال یکی از پیشگامان فروش انواع فن آکسیال در ایران است که می تواند بهترین فن را در اختیار شما قرار دهد.

⚫ پروانه : پروانه های موجود در این مدل از نوع بکوارد است و در اندازه های مختلفی (از 20 تا 100 سانتی متر) یافت میشود. عملکرد آن تخلیه گازهای تولید شده در هنگام احتراق به خارج است و همچنین باعث کاهش دمای دودها و حفظ برخی از ذرات آلاینده علاوه بر ایجاد سر و صدا و بهبود عملکرد موتور می شود.

اگزوزفن های خانگی قطعاً موتورهای کم قدرت تری دارند و به طبع قیمت آن ها نیز پایین تر است. این کار عمر مفید اگزاست فن را نیز افزایش میدهد.

اگزاست فن نیز یکی از این کالا هاست که شما در صوت نیاز می توانید آن را از طریق سایت معتبر در این زمینه خریداری نمایید و یا اینکه پس از بررسی قیمت های شرکت های تولید کننده و بررسی جزئیات دستگاه خود با مراجعه به مراکز معتبر فروش این کالا دستگاه خود را خریداری نمایید.متاسفانه باتوجه به شرایط اقتصادی حال حاضر نمی توان یک قیمت مشخص را برای این دستگاه ها اعلام کرد.

یکی از انواع اگزاست فن هایی که در صنعت استفاده می شود، نوع بی صدا یا سایلنت آن است. کاتالیست یکی از قطعات مهم خودرو است که برای کاهش میزان آلایندگی و البته بهبود مصرف سوخت در خودرو تعبیه شده است.

اما باید بدانید که عوامل بسیاری در تخریب پیش از موعد از این قطعه اسنفجی شکل دخیل هستند که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.قابل ذکر است در صورتی خرابی یا اتمام عمر مفید این قطعه آلودگی زیست محیطی خودرو تا 5 برابر افزایش خواهد یافت.

9 - در صورتی که خودرو کاملا سرد باشد اگر کاتالیزور را با دست تکان دهید و صدایی شبیه تکان خوردن سنگریزه در داخل آن به گوش برسد نشانه ای از ریختن شبکه های داخل آن است. این حالت بهترین نوع مکش و تهویه هوا است.

آخرین مطالب