اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

میزان دود اگزوز در شهرها و روستاها بسیار متفاوت است، اما افرادی که در مناطق شهری پرجمعیت زندگی میکنند بیشتر د

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

میزان دود اگزوز در شهرها و روستاها بسیار متفاوت است، اما افرادی که در مناطق شهری پرجمعیت زندگی میکنند بیشتر در معرض خطر ایجاد مشکلات بهداشتی مرتبط با آلودگی هستند. در صورتی که واشر منیفولد دود دچار خرابی شده باشد، صدای موتور به صورتی که کاملا قابل احساس است، زیاد می شود و هم چنین در محلی که اتصال وجود دارد دوده می زند.

افزایش ارتعاش موتوراست که این علائم از داخل کابین خودرو احساس میشود. همین طور زمانی که با سرعت بالا در حال رانندگی هستیم یا در سر بالایی ها حرکت می کنیم، میزان گرما در زیر کاپوت به شدت بالا می رود و موجب می شود نمد صداگیر آتش بگیرد، کاپوت تغییر رنگ بدهد و سیستم کشی ها و اجزای داخل کاپوت دچار سوختگی شود و متحمل هزینه های زیاد و خطرات بسیار زیادی بشویم.

به منظور جلوگیری از نفوذ هوا به داخل موتور، از واشر هایی استفاده می شود که واشر منیفولد هوا نام دارند.

کاتالیزور قطعه ای است به منظور کاهش آلایندگی هوا، که بین موتور خودرو و اگزوز بسته می شود و بهترین نسبت سوخت به هوا را تنظیم می کند و جلوی خروج سریع گازهای سمی را نیز میگیرد. یکی دیگر از نتایجی که خرابی واشر منیفولد هوا در پی دارد، نوسان دور موتور است زیرا هوای اضافی وارد موتور می شود.

اگر واشر های منیفولد هوا معیوب باشند، هوا به درون موتور راه می یابد و چون وظیفه ی سیستم کاربراتور و انژکتور، تنظیم میزان سوخت و هوایی است که به موتور وارد می شود، در صورت نفوذ هوای اضافی، باعث عملکرد نا مناسب موتور و پایین آمدن توان آن می شود.

در این سطح از تیونینگ - پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و توان خودرو و سرعت اولیه در حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد با افزایش قدرت قابل مشاهده میباشد . در ایسیو پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی ، میزان اکسیژن ورودی و تغییرات دریچه گاز تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و سرعت اولیه و افزایش قدرت ۲۰ تا ۴۰ درصد همراه می باشد.

در ایسیو - پاشش سوخت و مقادیر جرقه زنی ، میزان اکسیژن ورودی و تغییرات دریچه گاز تغییرات اساسی انجام میشود که با افزایش شتاب و سرعت اولیه و افزایش قدرت ۱۵ تا ۲۰ درصد همراه می باشد.

طراحی زیبا و خوش دست دستگیره نگهدارنده سرنشین در قسمت انتهای زین عقبب با کیفیت بالای خود در جای مناسبی نصب نگردیده است که سرنشین دوم بتواند به واسطه آنها خود را بر روی موتورسیکلت نگه دارد که آن هم به دلیل کلاس اسپرت آن می باشد و اگر بخواهید سرنشین دیگری را سوار نمائید بهتر است حتما از کلاه ایمنی و لباس های ایمن استفاده کنید زیرا که سرعت و شتاب بالا می تواند مشکل ساز گردد.

توضیح مشکل: در حال رانندگی هستید و همه چیز خوب است تا اینکه پا را از پدال گاز بر می دارید و ترمز می کنید، در این هنگام موتور می لرزد و ممکن است خاموش شود. مخصوصا اگر در مناطق شرجی و مرطوب رانندگی میکنید یا اینکه استفاده مستمری از ماشینتان نداشته و صرفا در مسافتهای کوتاه از آنها استفاده میکنید.

درحاليكه تنها چيزي كه از آنها باقي ميماند، آلودگي است و آلودگي. ذخیره سازی دیزل نسبتا ساده (خطرناک) است چون سوختی با کمترین درجه آتش گیری است. در مورد دیزل ژنراتور کوچک، مخزن سوخت، بخشی از پایه شاسی است یا در بالای قاب نصب شده است.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن