اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

مهمترین پرسش این بود که 528i ام پکیج با چنین اختلاف قیمت چشمگیری، از کیفیت کابین بهتری نسبت به برادر کوچکتر خ

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

مهمترین پرسش این بود که 528i ام پکیج با چنین اختلاف قیمت چشمگیری، از کیفیت کابین بهتری نسبت به برادر کوچکتر خود یعنی سری 3 برخوردار است یا خیر؟ این نسل، بهرغم افزایش قابلتوجه قیمت نسبت بهنسل قبلی، با استقبال فوقالعادهای از سوی خریداران مواجه شد و توانست انتقام شکست نسل قبلی خود را از هیوندای توسان بگیرد.

کیا اسپورتیج بهعنوان یکی از پرسابقهترین کراساوورهای دنیا از سال 1993 تاکنون روی خط تولید قرار دارد و شرکت کیاموتورز در این 27 سال، چهار نسل از این خودرو محبوب را تولید کرده است که بهجز نسل اول، بقیه نسلها بهبازار کشور ما نیز راه پیدا کردهاند.

تقریبا 99 درصد از کیا اسپورتیجهای اسال موجود در بازار ایران مجهز بهیک پیشرانه 2.4 لیتری تنفسطبیعی هستند؛ اما تعداد انگشتشماری از این خودرو با پیشرانههای دولیتری توربو و دولیتری تنفسطبیعی نیز بهکشور ما وارد شدهاند. درادامه مقاله بهبررسی مشخصات فنی، امکانات رفاهی و ایمنی اسال خواهیم پرداخت.

از این رو، تیپهای مختلفی از این خودرو در بازار موجود است که بعضا توسط واردکنندگان دستکاری نیز شدهاند و تعدادی آپشنهای غیراصلی مثل گرمکن صندلی، مانیتور و کیلس استارتر روی آنها نصب شده است؛ اما اکثر نسخههای موجود در بازار ایران از نوع فولآپشن هستند و نسبت بهسال تولید، امکانات بسیار خوبی را ارائه میدهند.

اما آغاز محبوبیت این خودرو نزد ایرانیان با شروع عرضه نسل سوم این خودرو در سال 2011 بود و این نسل از Sportage که با نام «Sportage SL» شناخته میشود، بهدلایلی همچون طراحی ظاهری زیبا و امکانات رفاهی کامل، توجهات زیادی را بهخود جلب کرد و برای مدتی در صدر جدول پرفروشترین خودروهای وارداتی بازار ایران قرار گرفت.

این خودرو نخستینبار در سال 2010 معرفی و با مدل 2011 در بازارهای جهانی عرضه شد. نخستینسری از این خودرو، همزمان با بازارهای جهانی و درمدل 2011 بهبازار ایران عرضه شد. از اینرو، این خودرو نزد خریداران ایرانی بسیار جذاب جلوه میکرد.

این کار اگر چه جذابیت هایی برای مالکین و افراد علاقه مند به خودرو دارد، اما می تواند برای سایر شهروندان آزار و اذیت هایی به دنبال داشته باشد. اما حدود یک سال بعد، واردات خودرو ممنوع شد و این خودرو بههیچعنوان نتوانست موفقیت نسل قبلی خود را تکرار کند تا کماکان نام Kia Sportage برای هموطنان ما بیشتر یادآور نسل سوم این خودرو باشد.

اما بیشترین قیمتی که پراید در تاریخ به خود دید نیز مرتبط با همین مدل پراید یعنی ۱۱۱ است. این درحالی است که در بازار خودرو فعلی، اسپورتیج SL را باید رقیبی برای خودروهای چینی دانست. در این مقاله قصد داریم به سراغ بررسی کیا اسپورتیج SL برود تا شرایط خرید این شاسیبلند محبوب دستدوم را در بازار بررسی کند.

در سیستم خنک کنندگی موتور این اتومبیل رادیاتور روغن و فیلتر هوا و روغن نقش بسیار مهمی را ایفا می کند زیرا موتور این خودرو به وسیله فشار روغن و هوا خنک می شود و برای اینکه هوا به خوبی موتور این اتومبیل را خنک کند موتور این خودرو درون محفظه ای قرار دارد که به راحتی دور آن هوا می پیچد و در خنک کردن پیشرانه مهاری نقش بسزایی را دارد و علاوه بر آن رادیاتور روغن با چرخاندن روغن دور محفظه موتور آن را خنک می کند، به جز شیشه شور برقی این اتومبیل هیچ جایی از این اتومبیل جای آب نمی بینید.

ضمنا کلیه خریدهای شما از ماشین نو دارای 7 روز ضمانت بازگشت محصول می باشد. اين صدا هنگاميکه در حالت پارک يا خلاص هستيد شنيده نمی شود و با مدتی رانندگی، اين صدا از بين می رود. از آنجا که موتور برقی کاملاً به توان باتری متکی است، بنابراین باید حواستان به مسافتی که طی می کنید باشد.

آخرین مطالب