اگزوز ماشین، انواع مختلف با صداهای مختلف دارد

شنیدن چنین صدایی در هنگام ترمزگیری، به معنای آن است که لنتهای ترمز در حال تمام شدن هستند و دو صفحه فلزی به یک

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

شنیدن چنین صدایی در هنگام ترمزگیری، به معنای آن است که لنتهای ترمز در حال تمام شدن هستند و دو صفحه فلزی به یکدیگر برخورد میکنند. مدار جرقه، چکشبرق و وایرها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام اجزای سیستم خشک و تمیز هستند و به درستی از پس وظایف خود برمیآیند.

همچنین در بعضی از طراحیهای موتور، تسمه تایم میتواند برای به حرکت درآوردن دیگر اجزای موتور از قبیل پمپ آب و پمپ روغن نیز استفاده شود. درخودروهایی که دارای سیستم ترمز کاسهای برای چرخهای عقب هستند، اگرکفشکهای ترمز زنگزده و یا به صورت نامنظم سایش داشته باشند، باعث این ایراد میشوند و ترمز در نقطهای پایینتر ازحالت معمول فـعال میشود.

بیشتر از یک سال از همهگیری کرونا میگذرد و خیلیها از این محدودیتها خسته شدهاند. اگر لوازم پیستونهای ترمز خراب و یا در نوع کاسهای فنرکفشکها شکسته شوند، لنت و یا کفشک بیش از حد به دیسک و کاسه چرخ نزدیک شده و با آن درگیر میشود.

اگر چنین حالتی در خودرو مشاهده شود، نشاندهنده این است که نیروی یکسانی از ترمز به چرخها منتقل نمیشود و این بدان معناست که ترمز یکی از چرخها عملکرد درستی ندارد.

یکی از معایب موتورهای دیزلی که البته به سوخت گازوئیل مربوط می شود این است که به سختی استارت می شود که این امر در موتورهای دیزلی ولوو برطرف شده است.

یکی از قطعات مهم که در صورت پایینبودن کیفیت و عدم عملکرد صحیح آن، آسیب جدی به قطعات موتور خودرو وارد میکند، «تسمه تایم» است. وجود مشخصههای ردیابی و لوگو معتبر توزیعکننده قطعات اصلی شرکت خودروساز، ویژگی دیگری است که مانع از سوءاستفاده احتمالی میشود.

جدای از ارتقای عملکردی، پوجیا ریسینگ کیت بدنه آئرودینامیکی را نیز تدارک دیده که از قطعات فیبر کربنی تشکیل شده است. کشتی ها و بسیاری از وسایل نقلیه بزرگ زمینی مانند قطارها نیز از ژنراتورهای دیزلی نه فقط برای تامین برق روشنایی بلکه برای تامین نیروی محرکه مورد نیاز خود استفاده می کنند.

در این موارد علاوه بر افزایش استهلاک، میزان آلایندگیها از قدرت و توان پیشرانه نیز کم میشود، پس باید در اولین فرصت به چک کردن رینگها و سوپاپها اقدام کرد. این خودرو به یک پیشرانه ۲ لیتر چهار سیلندر توربوشارژ استیک مجهز شده است که قادر به تولید قدرت ۲۵۵ اسب بخار و گشتاور ۴۰۰ نیوتن متر را دارد.

ابتدا بهتر است لنتها بررسی شوند؛ در صورتیکه لنتها داری ضخامت کافی هستند، احتمال نشتی در سیستم ترمز وجود دارد و باید همه قسمتها اعم از مجموعه نگه دارنده پیستونهای ترمز روی دیسک، لولهها و شیلنگهای ارتباطی و سیلندر اصلی ترمز چک شوند و قطعه معیوب تعویض شود.

در انتها جا دارد مجدد تذکر دهیم که طرح فوق یک رندر پیشنهادی خودروبانک برای تیونینگ حرفهای جک S5 است. هدف پورشه این است که در فناوری جدید در کارخانه تولید سوخت مصنوعی با تجزیه آب به هیدروژن و اکسیژن، فرآیند ترکیب هیدروژن با دیاکسید کربن هوا و خلق متانول سنتتیک برای سوخت مصنوعی محقق کند.

آخرین مطالب