اگزوز - لوازم یدکی ماشین سنگین

در صورتی که بعد از ظهر که ماشین رو روشن میکنم و راه میفتم هیچ اثری از بد کار کردن و صدای اضافی از موتور نمیاد

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

در صورتی که بعد از ظهر که ماشین رو روشن میکنم و راه میفتم هیچ اثری از بد کار کردن و صدای اضافی از موتور نمیاد و کاملا موتور راحت کار میکنه. اگر بدون مقدمه و تغییری در عملکرد موتور، خودروی شما شروع به داغ شدن کرد، توجه کنید در زمان بالا رفتن نشانگر دمای موتور، صدای فن شنیدهشده و دور تند آن عمل میکند؛ بهاحتمالزیاد ترموستات خودروی شما نیاز به تعویض دارد.

1. فن کانوکشن: داشتن فن کانوکشن در فر این امکان را فراهم می کند که هوای گرم تولید شده توسط المنت ها به طور یکنواخت در فضای داخلی فر پخش شود. در طول تابستان، اوره اغلب درست قبل از آبیاری (بارش باران)، یا در حین آن پخش میشود تا زیان عمل تبخیر به حداقل رسانده شود (فرایندی که در آن، نیتروژن به صورت گاز آمونیاک در اتمسفر ناپدید میشود).

آلايندهها ميتوانند بهصورت جامد، قطرات مايع و يا به صورت گاز باشند؛ كه به مواد جامد و مايع اصطلاحاً ذرات گفته ميشود. به صورت دوره ایی شمع ها را بررسی کنید تا اگر دچار فرسایش شده اند آن ها را تعویض کنید تا از یک خرابی بزرگ و هزینه سنگین جلوگیری کرده باشید.

هرچند که در صورت استفاده مسافرتی، قطعاً کابین بزرگتر دوج برای پنج سرنشین کارآمدتر و راحت تر خواهد بود. بعد از یک هفته ای که ماشین رو استفاده کردم حالا صبحها وقتی ماشین رو روشن میکنم بسیار بسیار بد کار میکنه حتی یه کمی بوی بنزین به همراه بوی بدی از اگزوز میاد البته دود سفید یا سیاه تاحالا ندیدم که از اگزوز بیاد و حتی در مواقعی بعد از 10 دقیقه کارکردن (صبحها بعد از روشن کردن) با دنده 4 صدایی شبیه به صدای انفجار( 2 یا سه بار ) از اگزوز میاد.

بهعبارت دیگر در زمانی که سطح روغنموتور کاهش مییابد، اویلپمپ (پمپروغن) توانایی پمپاژ روغن مورد نیاز برای روانکاری میان قطعات را ندارد و این مساله منتهی بهتولید صدای نامتعارفی میشود که ناشی از حرکت دَوَرانی میلسوپاپ و حرکت خطی سوپاپ است.

2. یکی از سیم ها را از قسمت برق شمع جدا کنید، بهتر است آنرا با سوکت جدا کنید. 3. یک سیم را به دقت به قسمتی که جدا کرده اید وصل کنید.

پس از 50 ساعت کار ، لوله اگزوز را از نظر تجمع بیش از حد روغن و کربن بررسی کنید. بوی گاز هم میکنه مثل خام سوزی از اگزوز.

در کنار تولید اگزوز توان تولید انواع لوله های صنعتی آلومینایز ، گالوانیزه و انواع مبدل های سرامیکی و فلزی، انواع ” CLOSED COUPLE ” و ” UNDERBODY “ بافناوری های یورو 4 و ” EOBD ” را دارد.

در این مقاله ما میخواهیم با سنسور اکسیژن آشنا و علائم خرابی آن را بررسی کنیم. سنسور آب را هم تعویض کردم ولی خوب نشده در حال حاضر دو مشکل یکی بد روشن شدن در صبح ویکی ریپ زدن در حالت سلو دارد.

درپوش سوخت شاید بیاهمیت به نظر برسد اما یک درپوش سوخت شل میتواند سبب روشن شدن چراغ موتور شود و این مشکل ساده ۵.۴ درصد از تعمیرات را تشکیل میدهد. آستون مارتین ونکوئیش ولانت با یک موتور ۱۲ سیلندر ۶ لیتری به حرکت در میآید.

آخرین مطالب