اگزوز تیبا - یدک ماشین اراک

ممکن است دود سیاه پراید و دیگر خودروها جزو عوامل ذکر شده نمایانگر مشکلات فنی دیگری نیز باشد. اما این نوع تغیی

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

ممکن است دود سیاه پراید و دیگر خودروها جزو عوامل ذکر شده نمایانگر مشکلات فنی دیگری نیز باشد. اما این نوع تغییر رنگ در دود اگزوز در مدت زمان طولانی، که معمولا با یک بوی دود اگزوز ناخوشایند و غلیظ همراه است، نشانه قطعی بروز یک مشکل فنی در خودروی شما است.

در بازار کشور ما نیز به دلیل محدودیتهای فراوان و قوانین دستوپا گیر متعددی که همگی مخالفت فراوانی با اعمال تغییرات ظاهری دارند، بسیار از افراد ترجیح میدهند تا اتومبیل خود را تنها از لحاظ فنی تقویت یا درواقع تیونینگ کنند.

مانند خروج دود سفید، گاهی به هنگام شروع کار موتور خودرو بعد از ساعات طولانی خاموشی، ممکن است چند ثانیه شاهد خروج دود سیاه از اگزوز باشیم که خروج این دود سیاه غیر طبیعی نیست. از دیگر علل آن میتوان به مسدود شدن فیلتر هوا و منیفولد خودرو نیز اشاره کرد.

دود بعد از خروج از اگزوز پخش میشود و طولانیمدت میماند: این نوع دود میتواند گویای مشکلات جدیتر مثلا ترک خوردن بلوک موتور خودرو یا شکستگی سر سیلندر یا واشر آن باشد چرا که با خرابی این واشر آب رادیاتور به داخل سیلندر نشتی کند.

علت خروج دود سیاه غلیظ از اگزوز معمولا به مشکلات انژکتوری و تنظیم نبودن و تونآپ ساز و کار موتور خودرو یا میزان نبودن نسبت ورود اکسیژن و سوخت ورودی به محفظه احتراق مرتبط است.

دود بعد از خروج از اگزوز به سرعت از بین میرود: این ممکن است به معنای ایجاد نقص یا نشتی در قسمت واشر سر سیلندر خودرو باشد.

پارتیشن های مسطح محفظه های انبساط اغلب با محدب - مخروطی یا به شکل دیگر جایگزین می شوند ، که جریان گازهای پودری را به قسمت محیطی صدا خفه کن منحرف می کند ، که از سبقت گلوله جلوگیری می کند.

فرآیند احتراق در چنین خودرویی احتمالا به درستی انجام نمیشود و ناقص است. علائم زیر نشان دهنده خراب شدن این قطعه شده است که در صورت وقوع این علائم باید هر چه زودتر آن را با نمونه جدید جایگزین کنید.

علاوه بر این دو خودروساز بزرگ، پارسخودرو و کرمانموتور نیز از خودروسازان پرکار و پرفروش کشور هستند. فروشنده شما ممکن است قبل از بازگرداندن قطعات معیوب ، از شما بخواهد مجوز او را بگیرید.

بهترین کار این است که به محض مشاهده خروج دود سیاه غلیظ از اگزوز، آن را به یک مرکز تخصصی تعمیر و چکاپ خودرو ببرید چرا که در صورت ادامه یافتن این مشکل تبدیل به صدمات جدی به موتور و سیستم خودرو خواهد شد.

آخرین مطالب