اگزوز از ماشین سنگزنی

کابین سایلنت از نظرکاربرد تفاوتی با کانکس ندارد و تنها تفاوت عمده آن با کانکس در سایز آن است که سایز آن با ژن

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

کابین سایلنت از نظرکاربرد تفاوتی با کانکس ندارد و تنها تفاوت عمده آن با کانکس در سایز آن است که سایز آن با ژنراتورهای کوچک مطابقت دارد چراکه کابین سایلنت عمدتا برای ژنراتورهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از ویژگهایی که در مورد کانکس سایلنت می توان به آن اشاره نمود این است که دسترسی به تمام بخش های کانکس از بیرون و توسط بازشوها امکان پذیر است.

فوم عایقی که برای کانکس سایلنت استفاده می شود از نوع فوم پلی یورتان است که یکی از با کیفیت ترین نوع فوم ها است که دانسیته ی آن 40 است و از مقاومت بالایی برخوردار است.همچنین نوع ورق استفاده شده برای این کابین از نوع گالوانیزه است که با 50 رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است.

حسگرهای اکسیژن با رصد غلظت اکسیژن در دود خروجی سیستم، معیاری به ECU جهت تشخیص مناسببودن نسبت هوا و سوخت و رفع خطاهای احتمالی میدهد. در بسیاری از موارد صدای تولید شده می تواند موجب مزاحمت افرادی شود که در نزدیکی این دستگاهها سکونت دارند و بایستی برای برطرف نمودن صدای ناشی از ژنراتورها راهکاری اندیشده شود.

صدای مافلرها با توجه به ساختارشان، متغییر است. این راهکار از ابتدایی ترین و تقریبا روش هایی است که مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از راه های کاهش صدای ژنراتور های دیزلی است. سرهنگ حسن عابدی جانشین پلیس راهور تهران بزرگ اظهارکرد: برخورد با صداهای ناهنجار، بوقهای نامتعارف و غیراستاندارد و صدای اگزوز خودرو از جمله اولویتهای ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت است.

در دیزل ژنراتور ها به دلیل اینکه سر و صدای زیادی تولید می کنند استفاده از کانوپی یا اتاقک فلزی بسیار ضروری و لازم است. یکی از انواع دیزل ژنراتور هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، دیزل ژنراتور سایلنت است که به اختصار دیزل سایلنت نامیده می شود.

این مورد بیشتر در مکان ها عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند کارایی بسیاری داشته باشد، زیرا افزایش آلودگی صوتی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

دیزل ها انواع مختلفی دارند که هر کدام در قسمت های متفاوتی استفاده می شوند و هر دیزل ژنراتور باید از نظر طراحی و ساخت برای موارد استفاده خود مورد بررسی و تحلیل قرار بگیرد. ژنراتور های گازی مدل های مختلفی دارند که هر کدام از آن ها ویژگی و خصوصیات خاص خود را دارند و یکی از خصوصیات و تقریبا معایب این دسته از ژنراتور ها این است که آلودگی صوتی بسیاری دارند که باید برای رفع این مشکل راهکار هایی در نظر گرفته شود.

5- روشن شدن چراغ چک یکی دیگر از علائم خرابی این قطعه است . همانطور که گفته شد یکی از مواردی که دیزل ژنراتور های سایلنت استفاده می شوند، بخش های درمانی است که سلامت بیماران بسیار حائز اهمیت است.

یکی از این دریچه ها برای خروج اگزوز و دریچه ی دیگر برای هواگیری و خنک شدن رادیاتور و موتور ژنراتور در این نوع کابین ها قرار داده شده است.

می توان گفت اگزوز فن نوعی دستگاه تهویه هوا است. خیلی از ما تجربه کرده ایم که در ترافیکی گیر افتاده ایم و چراغ هم احتمالا قرمز است چیزی می شنوید. غالبا تعداد محورهای اصلی میل لنگ در موتورهای مختلف (حتی با تعداد سیلندرهای برابر) فرق میکند.