انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

اموزش ساخت سر اگزوز برای موتور سیکلت بعد در ادامـه با حساس کامپیوتر همراه باشید. اگزوز کله قندی پنوماتیک در ا

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اموزش ساخت سر اگزوز برای موتور سیکلت بعد در ادامـه با حساس کامپیوتر همراه باشید. اگزوز کله قندی پنوماتیک در اشکال و از مواد مختلفی ساخته میشوند و در مجرا های تخلیه شیر ها نصب میشوند . ماده 216 ـ رانندگي با وسايل نقليه داراي پلاك دولتي كه علامت مشخصكننده روي شيشه يا ديگر قسمتهاي تعيين شده آن الصاق يا نصب نشده باشد، ممنوع است.

در خودروهای معمولی بهمنظور کاهش صدای خروجی، مسیری پر پیچوخم و طولانی طراحی شده است، اما در خودروهای اسپرت با نصب هدرز، خالی کردن کاتالیزور، استفاده از لوله اگزوز با کیفیت بالا، حذف انباره و ایجاد یک مسیر صاف برای خروجی هوای موتور تا حد چشمگیری میتوان موجبات افزایش توان خروجی و چالاکی را فراهم کرد.

برای انجام این کار، یک جفت سوراخ در آداپتور حفاری می شود و موضوع داخلی M5 یا M6 قطع شده است. این موضوع در دنیای موتورسیکلتها هم صدق میکند، جایی که افراد گوناگون سلایق متفاوتی دربارهی جذابیت یک موتورسیکلت دارند.

بسیار زیاد است. نمی توان این موضوع را انکار کرد چرا که حتی اگر شما به کسی نزنید، کسانی هستند که به شما بزنند! معمولاً توصیه میشود که به ازای هر 5000 کیلومتر کار کرد موتور سیکلت فیلتر هوا را به وسیله شناور کردن آن در بنزین تمیز نمایید و کاربراتور را نیز لازم است که به ازای هر 12000 کیلومتر کارکرد موتور سیکلت تمیز نمایید.

تقریباً تمامی خودروهای که در جهان تولید میشوند، قابلیت تیونینگ شدن دارند اما اینکه هر خودرو تا چه میزان قابلتغییر و دستکاری است، نکته بسیار مهمی محسوب میشود که نباید از آن غافل شد.

بهاینترتیب کارل بنز نخستین فردی است که خودرو را بهشکل امروزی اختراع کرده است و اولینبار برتا بنز همسر و شریک تجاری وی با این خودرو به مسافرت رفته است.

حتی در بعضی کشورها مانند ایران عزیزمان، تغییر رنگ بدنه خودرو یا دودی کردن شیشهها هم خلاف قانون است. آیا تیونینگ خودرو اشتباه است؟ دقت داشته باشید، همانطور که بارها در طول این مقاله به آن اشاره شد، تیونینگ خودرو به مجموعه تغییراتی در جهت ارتقا راندمان پیشرانه و زیبایی ظاهری خودرو گفته میشود و تنها با تغییر چراغها و یا رینگ خودرو، نمیتوان ادعا کرد که یک تیونینگ کامل و اصولی صورت گرفته است!

نسخه ای3 یو4 دیگر نسخه این نمونه بود که برای حمل یک غلاف دوربین در نقش شناسایی در جایگاه زیر بدنه توسعه یافته بود.

درصورتیکه خودرو قابلیت افزودن توربوشارژ و سوپرشارژ را داشته باشد، اضافه کردن این سیستمهای پرخوران به همراه یک اینترکولر قدرتمند و انجام تغییرات حسابشده در ECU خودرو، میتواند قدرت و گشتاور پیشرانه خودرو را تا 50 درصد افزایش میدهد.

برای موتورهای تیونینگ شده (Tuned Engines)، همانقدر که افزایش حجم و تراکم هوای ورودی اهمیت دارد، خروج هرچه سریعتر دودهای حاصل از احتراق نیز از اهمیت ویژهای برخوردار است.

آخرین مطالب