انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

مدیر کل اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه الگوی آلودگی تهران از گازی به ذرات تغییر کرده است، گفت: این

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

مدیر کل اداره محیط زیست استان تهران با بیان اینکه الگوی آلودگی تهران از گازی به ذرات تغییر کرده است، گفت: این ذرات ناشی از فعالیت منابع ثابت مثل معادن، سیمان و نیروگاهها و منابع متحرک است.

همان طور که میدانید تا زمانی که گازهای ناشی از سوختن بنزین درون محفظه احتراق خارج نشود سوخت و هوا برای انفجار مجدد وارد محفظه احتراق نمیشود به همین علت راندمان موتور کاهش مییابد.

این نوع از اگزوز ها مدل تغییر یافته اگزوز های دوگانه بودند که توسط تیونر های ماشین تغییر ساختار داده شدند ولی به دلیل افزایش مصرف سوخت و کارایی پایین تر هیچ گاه مورد استقبال جوامع ماشین باز قرار نگرفت!

وزارت نفت متعهد شده تا پایان سال 95 کل مصرف نیروگاه منتظر القائم (عج) گاز باشد. زیرا هر چه روش های فروش آسان تر باشد افراد بیشتر برای خرید تشویق و ترغیب می شوند تا احتیاجات خود را بر طرف نمایند.

اگر درحالیکه موتور درجا کار میکند، صدای تیک تیک منظم میشنوید، موتور را خاموش کنید، ده دقیقه صبر کنید تا خنک و روغن آن ثابت شود.

وی در ادامه با اشاره به معادنی که در لیست صنایع آلاینده قرار میگیرند گفت: این معادن هزینه خود را از منظر آلایندگی پرداخت میکنند و این اعداد، اعداد بزرگی است و اعمال این قوانین تنبیهی میتواند صنعت را مقید به اصلاح کار خود کند و معادن آلاینده باید یک درصد فروش خود را هزینه این کار کنند.

مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اینکه آثار حاصل از تخریب همچنین در بستر رودخانهها قرار دارد و این یک اعلام خطر است گفت: دستگاههای مختلف باید نسبت به انتقال نخالههای حاصل از تخریب در بستر رودخانهها کمک کنند چون در صورت بارش شدید میتواند به یک مسئله بحرانی تبدیل شود.

حیدرزاده با اشاره به اینکه برخورد ما نسبت به واحدهای آلاینده این است که آنها باید از پردیس بروند، گفت: فرماندار پردیس بسیار دغدغه اشتغال شهروندان آنجا و موضوعات امنیتی را دارد همچنین چند بار دستور تخریب واحدهای آلاینده در محدوده سعید آباد جاجرود داده شده اما به دلیل عدم همکاری دستگاههای محلی نتوانستهایم تخریب را انجام دهیم.

حیدرزاده با اشاره به منطقه شکارممنوع کوه سفید در دماوند گفت: درخواست دادهایم منطقه شکار ممنوع کوه سفید به پناهگاه حیات وحش تبدیل شود و اگر این اتفاق بیفتد قطعا شاخصهای حفاظتی ما برای توسعه معادن در آن منطقه ایجاد محدودیت خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه ساخت و سازهایی که در حریم کیفی رودخانه هستند مدنظر ما هست گفت: در مصوبه جدید شورای عالی امنیت ملی اعمال قانون به جای تخریب لحاظ شده زیرا اعمال قانون میتواند با ایجاد تصفیه خانه و موارد دیگر همراه باشد که نوع نگاه ما را به تخریب و رفع آن از بین ببرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن