انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

کی تی ام RC 200 یک موتورسیکلت شهری مناسب و با ظاهری اسپرت است و گزینه خوبی برای علاقه مندان به این کلاس به شم

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

کی تی ام RC 200 یک موتورسیکلت شهری مناسب و با ظاهری اسپرت است و گزینه خوبی برای علاقه مندان به این کلاس به شمار میرود. کی تی ام RC 200 یک موتورسیکلت اسپرت است که در تعداد نه چندان بالایی وارد بازار کشورمان شد و در کلاس خود توانست نظر بسیاری از مشتریان را جلب کند.

البته تعداد نسبتا بالایی از نسخههای سادهتر این خودرو نیز بهکشور ما وارد شدهاند که از نظر ظاهری تفاوت خاصی با نسخههای فولآپشن ندارند؛ اما فاقد سیستمهای کنترل پایداری هستند و تنها از دو عدد ایربگ بهره میبرند.

به دلیل دمای بالایی که مبدل کاتالیزوری در آن کار می کند، در اثر تغییر ناگهانی دما آسیب جدی خواهد دید.

شناخته می شوند.جالب است بدانید که شماری از این خودروها به جهت فرمان پذیری بهتر از سامانه چهار فرمان نیز بهره می برند. در اولین نگاه همه چیز خوب به نظر می رسید و به خصوص نشان زیبای M POWER که در محل های متفاوتی نصب شده بود از کیفیت بالا و حداکثری فضای داخلی خبر می داد، اما با کمی توجه بیشتر به جزییات مشخص می شود که متاسفانه سطح فوقانی داشبورد این مدل هم از پلاستیک نسبتا خشک شکل گرفته است و عجیب تر آنکه مشابه چنین جنسی برای داشبورد بنز هم به کار گرفته شده است.در واقع فضای داخلی دو خودرو از نظر کیفیت برتری قابل توجهی به یکدیگر ندارند و هر دو از نظر جنس مواد پلاستیکی و یا کیفیت چرم صندلی ها در یک سطح قرار می گیرند، اما از منظر طراحی می توان اذعان کرد که طرح فرمان ب ام و اسپرت تر و هیجان انگیز تر از مرسدس است و حال و هوای کلی کابین بنز به خصوص با توجه به ساعت آنالوگ قرار گرفته در بخش مرکزی داشبورد و رنگ آمیزی کرومی برخی قطعات داخلی لوکس تر جلوه می کند.در زمینه فضای داخلی هر دو خودرو راحتی کافی برای چهار سرنشین را تامین می کنند و در صورت اضافه شدن نفر سوم بر روی صندلی عقب هم اوضاع نسبتا قابل قبول و مناسب خواهد بود،تنها با کمی اغماض می توان گفت که صندلی عقب ب ام و از زاویه بهتر و دربرگیرندگی بیشتری نسبت به بنز برخوردار است ولی بنز در عوض فضای بیشتری برای نشستن سه فرد را بر روی صندلی عقب ارائه می دهد و این نکته شاید برای برخی خریداران که اهل مسافرت های دسته جمعی هستند،حائز اهمیت باشد.علیرغم بهره مندی ب ام و از پکیج M باید گفت که ماجرای آپشن های این خودرو بازهم ادامه دارد و اگر خواستار کیفیت حداکثری فضای داخلی هستید، ناچار به خریداری مدلی های اصطلاحا Individual خواهید بود که در پی پرداخت بهای بیشتر به چرم طبیعی در جاجای کابین با رنگ بندی دلخواه مجهزند.برای مرسدس بنز نیز مشابه چنین آپشنی در صورت سفارش مجموعه های دیزاینو و یا EXCLUSIVE وجود دارد که به افزوده شدن روکش چرمی بر روی سطح فوقانی داشبورد منجر می شود،البته صندلی های مرسدس بنز مجهز به پکیج اسپرت، به صورت چرمی با دوخت زیبا و مزین به نشان AMG هستند و از نظر کیفیت کم و کاستی ندارند اما خب اگه علاقه مند به پرداخت رقم های بیشتر باشید، بازهم جا برای ارتقاء تودوزی داخلی وجود دارد.

درمجموع میتوان گفت که کیا اسپورتیج SL یک کراساوور با طراحی ظاهری متناسب و عامهپسند است که امکانات رفاهی و ایمنی نسبتا کاملی را ارائه میدهد. اکثر کیا اسپورتیجهای SL موجود در بازار کشور ما مجهز بهآپشنهایی همچون سقف پانوراما، کروزکنترل، کیلس استارتر، گرمکن صندلیهای جلو، تهویهمطبوع اتوماتیک دوگانه و تنظیم برقی صندلی راننده هستند؛ اما امکانات خاصی مثل گرمکن صندلیهای عقب، سردکن صندلیهای جلو و سیستم صوتی حرفهای تنها روی برخی از نسخهها موجود است.

جالب اینجاست که تقریبا تمام فروشندگان این خودرو نیز معتقدند که خودروهای آنها فولترین نسخه موجود در بازار کشور است!

این خودرو در ابتدای معرفی خود، تست ایمنی موسسه EURO NCAP را نیز با کسب پنج ستاره ایمنی پشت سر گذاشته است. باک و فلاپها ابعاد بزرگی دارند و استفاده از رنگ نارنجی در بدنه و چرخها نکته مثبتی به شمار میرود.

تیونینگ ظاهری خودرو همچون کیت های بدنه از قبیل جلوپنجره، آینه های جانبی، رکاب های جانبی، سپر های جلو و عقب، دیفیوزر، اسپویلر، لیپ، فیلم شیشه UV، کاور های بدنه در طیف رنگ های منحصر به فرد و همچنین تیونینگ فنی خودرو همچون نصب کیت اگزوز اسپرت با قابلیت ارتقای توان خودرو از جمله خدماتی است که در این جشنواره برای BMW و MINI سواران ارائه می گردد.

در این جشنواره انواع خدمات تیونینگ قابل ارائه برای خودروها دارای تخفیف های ویژه تا 20% بوده که مالکان خودروهای BMW و MINI می توانند از آن بهره مند شوند. طول عمر مفید این قطعه بین ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ کیلومتر است و بعد از مدتی پس از این دوره، عملا کارایی خود را از دست داده و میزان آلایندگی تا ۵ برابر افزایش می یابد.

آداپتورها (برای هر یک از Silencer) باید دستور داده شود که از فولاد ضد زنگ، آلومینیوم یا تیتانیوم، و فولاد سیاه استفاده شود، اما باید استفاده شود.

آخرین مطالب