انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

برای رفع این مسله میتونید فقط پنکه ماشین رو تا درجه اخر روشن کنید و اجازه بدید که فن چندین دقیقه کار کنه تا ف

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

برای رفع این مسله میتونید فقط پنکه ماشین رو تا درجه اخر روشن کنید و اجازه بدید که فن چندین دقیقه کار کنه تا فضای داخل سیستم رو خشک کنه.

نواع بوها:تشخیص. دلیل.راه حل رفع تو این مطلب به بررسی انواع بوهایی که بعضی مواقع ما اونها رو حس میکنیم میپردازیم: 1-بوی شیره درخت افرا: این بو بعد از گرم شدن موتور یا زمانی که موتور رو خاموش کردیم حس میشه.

2-بوی بد پا یا جوراب: این بو زمانی که سیستم ایرکاندیشن رو روشن میکنید به مشام میرسه. رو موتور باشه و بعد بخرید ! 3-بوی گوگرد:بعد از یه رانندگی بسیار طولانی اگر ماشین رو متوقف کنید متوجه این موضوع میشید که دلیل اون هم وجود گوگردی هست که تو روغن گیربکس های دنده ای هست که برای افزایش مقاوت روغن به کار میره اما بعد از چندین سال به مادهای بد بو تبدیل میشه.

اگر این بو هم داخل ماشین خیلی قوی بود احتمالا سیستم گرمایش ماشین مشکل داره. اعم از آرامش موتور سواران و عموم مردم در برابر آلودگی صوتی اگزوز، این موتورها با … یعنی موتور با یک استارت چند ثانیه ای روشن میشه اما موقع روشن کردن ماشین خفه ست و تا دو دقیقه دود غلیظ میاد از اگزوز و ترتر میکنه.

ماشین را روشن و در حالی که لوله ها به سرعت گرم می شود قبل از گرم شدن ان را چک کنید.

هرچند که البته این تنها دلیل سرعت منحصربهفرد این موتورسیکلت نبود. ازاین رو، درصورتی که فاصله خودرو تا خودروی جلویی، به دلیل کاهش سرعت خودروی جلویی، از حد مجاز کمتر شود، سرعت خودرو بهطور هوشمند از هدایت کروز کنترل خارج میشود و کاهش مییابد.

بیرون از ایران، شهروندانی درجه دو محسوب میشوند که باید برای ترقی در مرتبهی اجتماعی تلاش کنند اما این طرف، با تلاشی به وضوح کمتر در نوک هرم هستند. مسلما در شرایطی مثل آفرود عمر این قطعه کمتر است و در شرایط شهری بیشتر مقامت میکند.

قیمت محصولات این دسته متوسط است. به دلیل افزايش انتقال حرارت به ديواره سيلندر و سوپاپها و سر سیلندر که ناشی از افزايش مدت احتراق است. معیوب بودن واشرهای منیفولد ورودی یا واشر سر سیلندر نشتی داره. دلیل اون هم مایع خنک کننده موتور هست که بوی شیرینی داره اما سمی هست و این مایع چون حاوی اتیلن گلیکول میباشد و چون از جایی مثله رادیاتور سیستم گرم کننده.

که تو ماشین های کاربراتوری و قدیمی چون مقداری بنزین تو حوضچه کاربراتور باقی میمونه این بو تو فضا پخش میشه. پس اگر زیر ماشین رو نگاه کردید و قطره های روغن رو دیدید .

اما اگر مشکل پا برجا بود باید از اسپری های مخصوص این کار استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد موتور برق که یکی از تجهیزات بسیار مهم و پرکاربرد بوده و در زمان های قطعی جریان برق اصلی و در مکان های دور افتاده که هنوز فاقد انرژی برق هستند بکار می رود، صحبت کنیم.

آخرین مطالب