انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

1. دیزل ژنراتور باید به گونه ای جایابی شود که خروجی دود (اگزوز) آن بنحوی قرار گیرد که از برگشت دود به داخل دس

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

1. دیزل ژنراتور باید به گونه ای جایابی شود که خروجی دود (اگزوز) آن بنحوی قرار گیرد که از برگشت دود به داخل دستگاه جلوگیری شود و همچنین اتکای اگزوز بر روی سقف یا دیوار محل نصب باشد تا بار اضافی بر روی موتور وارد نشود.

3. چنانچه شرایط محل قرار گیری دیزل ژنراتور به گونه ای باشد که گرمای بالای اگزوز در محیط تأثیر گذار بگذارد، لازم است تا با استفاده از پشم سنگ با روکش آلومینیوم منبع و لوله اگزوز عاق بندی شود. با توجه به این توضیحات هوای اتاقک دیزل ژنراتور گرم و گرمتر می شود که این گرما باید به بیرون از اتاقک دستگاه هدایت شود که بهترین شرایط این است که دیزل ژنراتور در محیط باز با جریان هوای آزاد نصب شود تا گرما مذکور بر روی عملکرد سیستم تأثیر نگذارد.

در صورتی که این مسیرها باز نباشد و یا دارای آلودگی باشد باعث کثیف شدن زودتر از موعد فیلتر هوا، استهلاک زیاد اگزوز و توربو شارژ و همچنین کاهش توان تولیدی دستگاه می شود.

یکی از موارد مهمی که باید اپراتور دستگاه به آن توجه کند باز بودن تمامی مسیرهای هوای مصرفی دستگاه می باشد. دیزل ژنراتور تجهیز کارآمدی می باشد که اگر نصب آن به درستی انجام نگیرد می تواند تبدیل به تجهیزی با ضریب خطر بالا شود و خسارات مالی و جانی را برای مجموعه بهره بردار به دنبال داشته باشد، به همین منظور توصیه اکید می شود که نصب و راه اندازی دیزل ژنراتور تنها از طریق افراد متخصص در این زمینه صورت پذیرد تا احتمال بروز مشکل در هنگام نصب و بهره برداری به حداقل مقدار ممکن برسد.

حال برای دفع گرمای تولیدی ناشی از کار ژنراتور دو روش خنک کنندگی در نظر گرفته شده است. ماده 135 ـ سبقت گرفتن در موارد زير ممنوع است: الف ـ در سرپيچهاي تند و سربالايي كه ميدان ديد راننده كم است.

این مسائل مشکلات بسیار جدی هستند که در صورت سرسری گرفتن میتوانند باعث ایجاد مشکلات بزرگتری شوند که تعمیر آنها بسیار پرهزینهتر است.

معمولاً لاستیکهایی که عرض کمی دارند و عاج آنها کم عمق است، چون با هدف کاهش اصطکاک طراحی میشوند، باعث افزایش سرعت و تقویت شتاب موتورسیکلت میشوند. زمانی که شما می خواهید بیش از 2 ماه موتور برق را داخل انبار نگهداری کنید، تخلیه باک اهمیت بالایی پیدا می کند.

این امر بهویژه زمانیکه میخواهید به یک سفر طولانی بروید، بسیار حائز اهمیت است و استفاده از خودرویی با نشت آب میتواند شما را در وسط جاده دچار مشکل کند، اما اگر بتوانید تایید کنید که آب زیر خودرو شما، آب خالص است و از جایی در نزدیکی پشت محفظه موتور نشت میکند، رانندگی با آن خودرو ایمن است.

طراحی زیبای این خودرو چشمها را مجذوب خود میکند و البته پس از شتاب گرفتن،گوشها را نیز نوازش میدهد! توضيح مشکل: متوجه دود خاکستری از اگزوز در هنگام روشن کردن خودرو می شويد.

برای کاهش و خنثی کردن لرزش های بین خروجی اگزوز و لوله اگزوز باید از لرزه گیر استفاده شود. برای حفظ کردن یک ژنراتور باید حتما به صورت پیوسته به آن رسیدگی کرد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن