انواع رنگ دود اگزوز؛ رنگ دود ماشین علامت چیست؟

اگر شما به یکی از این مشکلات در خودروی خود مشکوک شدید، چک کردن خودرو به وسیله یک مکانیک حرفه ای بسیار مهم و ض

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

اگر شما به یکی از این مشکلات در خودروی خود مشکوک شدید، چک کردن خودرو به وسیله یک مکانیک حرفه ای بسیار مهم و ضروری است. البته افزایش صدای موتور یکی از دلایلی است که عده ای اصطلاحا میگویند خودرو راحتتر نفس میکشد.

هدرز (Header) در بین علاقمندان به صنعت خودرو و تیونینگ موتور در داخل و خارج از کشور، واژه ای ناشناس نیست هرچند در میان عموم چندان هم اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد. خودروسازان در سالهای اخیر راههای مختلفی را برای این منظور آزمودهاند که برای موتورهای دیزل، یکی از اصلیترین راه حلها استفاده از سیستم Exhaust Gas Recirculation یا به طور مخفف EGR است که میتوان آن را سیستم گردش مجدد گازهای اگزوز ترجمه کرد.

فلو اگزوز سایز 1/4 اینچ LMC یکی از تجهیزات پنوماتیک تولید کمپانی lmc واقع در چین و فعال در زمینه پنوماتیک می باشد که دارای کیفیت قابل قبولی بوده و از متریال با کیفیتی ساخته شده است.

این گازها یکی از خطراتی هستند که کره زمین و محیط زیست آن را تهدید می کنند. نخست هدف ما تعریف " هدرز " و نقش آن در وسایل نقلیه موتوری می باشد . نوع روغن استفادهشده در انجین در کارکرد و توان آن تأثیرگذار است.

اگزوز شیر پنوماتیک جهت کاهش سر صدا و کاهش آلودگی محیط بر روی شیرها نصب می شوند .صدا خفه کن پنوماتیک به مجرای تخلیه شیر نصب می گردد و این وسیله میتواند علاوه بر کاهش سرو صدا روغن های مصرف شده در مسیر را جمع نموده و به صورت قطرات از خود خارج نماید.

اینجاست که خروج سریع و کامل گازهای حاصل از احتراق از سیلندر اهمیت پیدا می کند،چراکه در غیر اینصورت عمل احتراق بازده لازم را نخواهد داشت و حجم گاز ناشی از احتراق در سیکل قبل، فضای درون سیلندر را اشغال کرده و مانع از ورود هوای تازه برای احتراق به صورت بهینه می شود.

این تریلر در واقع چمدان کوچکی است که در صورت نیاز دوچرخۀ تاشو را در خود جای می دهد و اَلوُرد همانند دیگر مسافران که یک یا دو چمدان برای سفر دارند آماده سوار شدن به اتوبوس یا قطار می شود.

در همین جا باید گفت که دودی که از اگروز خودرو خارج میشود، معمولاً به رنگهای سفید، سیاه و آبی هستند که هر کدام علتهای مخصوص به خودشان را دارند. اگر خودروی شما 30 یا 60 ثانیه پس از گاز دادن و در حالت توقف، شروع به دود آبی دادن کرد و بعد دیگر خبری از دود نبود، یعنی کاسه نمد ساق سوپاپ خراب است، اما اگر با هر بار فشردن پدال گاز، خودرو دود کرد، یعنی رینگ پیستون با نقص فنی مواجه است.

همانطور که می دانیم در موتور های احتراق داخلی ، دود حاصل از احتراق در سیلندر ها باید خارج گردد تا سیکل احتراق مجددا با مکش هوای تازه به درون سیلندر ها تکرار شود. جریان هوای فشرده از طریق شیر تخلیه سریع به سیلندر وارد می شود.

نوبت ساخت پلاگین ساخته شده از ورق آلومینیوم 3 میلی متر بود. فشار استاتیک معمولاً در میلی متر جیوه یا میلی متر H2O بیان می شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن