آشنایی با سیستم اگزوز خودرو - کیان باتری، خرید اینترنتی باتری ماشین

۶-اگر درپوش روی ژیگلور دور آرام شل باشد یا خود ژیگلور به دلیل خراب بودن رزوه ها سر جایش به درستی ننشیند نیز خ

توسط ENGINEARTS-HEADERS در 11 مهر 1400

۶-اگر درپوش روی ژیگلور دور آرام شل باشد یا خود ژیگلور به دلیل خراب بودن رزوه ها سر جایش به درستی ننشیند نیز خام سوزی دز حالت در جا کار کردن مو تور اتفاق میافتد نیم تنه کاربراتور بررسی کنید اگر واشر از لای بدنه بیرون زده باشد اقدام به تعویض آن بکنید.

۵- روی درب کاربراتور های مختلف یک مسیر برای عبور هوا برای ترکیب شدن با بنزین در دور آرام وجود دارد که معمولأ در سرویس ها از چشم تعمیرکاران دور میماند آن مسیر را کشف و سرویس کنید.

خام سوزی همیشه با کربونیزه شدن سر شمع (سیاه شدن ) همراه است و دود سیاه از اگزوز زمانی که موتور در جا کار میکند یا حتی با دور بالا( اما ممتد کار کند. ۱۱- خام سوزی موتور در دور آ رام باعث کربونیزه شدن سر شمع میشود که با پایین آوردن کیفیت جرقه زنی شمع در دور های بالا به شدت موتور را دچار خام سوزی میکند.

۹- خیس شدن هوا باعث مسدود شدن منافذ آن میگردد چه بر اثر آب ناشی از عبور از رودخانه چه بر اثر بالا بودن بخار روغن. برای جلوگیری از زنگ زدگی و همچنین جلوگیری از بو شدن عرق ، مواد گلدان از جنس مس است که از ضخامت مناسبی برخوردار است.

این موارد ممکن است باعث کاهش صدای اگزوز شود ولی قطعا باعث ایجاد زحمت در تخلیه اگزوز موتور و داغ شدن آن می شود.

هر کدام از انباره ها با توجه به جنس، ابعاد و ویژگی هایش، صدای مخصوص به خودی را تولید می کند.

ماکزیمم گشتاور تولید شده توسط این پیشرانه برابر ۲۴۳ نیوتن متر است که در بازه ۱۴۰۰ تا ۴۰۰۰rpm توانایی خود را به رخ خواهد کشید. اما ممکن است خوردگی در منبع و یا قسمتهای مجاور رخ داده باشد و به حدی زیاد باشد که مجبور به تعویض قطعات شوید.

حاج رضا یکی از رانندگان مسن و قدیمی شهر تهران است که در طول روز در این خیابان های شلوغ، کلاچ می گیرد و ترمز می زند، از سر و صدای ناشی از بوق خودرو بویژه خودروهای سنگین، گله مند است، می گوید: گویا شنیدن صدای بوق در مغز ما حک شده و دیگر صداهای ناهنجار ویراژ موتورها و بوق خودروها را نمی شنویم اما در این شلوغی، صدای بوق خودروهای سنگین بسیار آزاردهنده است بویژه زمانی که صدای این خودروهای سنگین در خیابان های باریک به صدا درآید.

۱۰-در کف” گاید “تلمبه ی کمکی یک ساچمه وجود دارد درست در موازات “گاید” تلمبه، یک “گاید” دیگر نیز وجود دارد که داخلش یک قطعه استوانه یک ساچمه و یک فنر ظریف قرار دارد چنانچه این قطعات سر جای خودشان نباشند مکش پیستون ها به پیاله ی سرایت کرده و یک مسیر فرعی برای ارسال سوخت برای موتور ایجاد میشود.

این بوی نامطبوع به علت گوگرد موجود در بنزین است که به هنگام احتراقی که درون سیلندر موتور انجام می شود، به سولفید هیدروژن تبدیل می گردد. همانطور که می دانید این ترکیب می تواند در سطح ابر جمع شود و با بارش باران به زمین بریزد که به آن باران اسیدی می گویند.

آخرین مطالب